Zoom’a Türkçe dil desteği eklendi

Zoom Görüntü Communications, tümleşik bağlantı platformuna Türkçe lisan dayanağı eklediğini duyurdu. Zoom Görüntü Communications, tümleşik …

16.12.2021
Zoom’a Türkçe dil desteği eklendi

Zoom Görüntü Communications, tümleşik bağlantı platformuna Türkçe lisan dayanağı eklediğini duyurdu.

Zoom Görüntü Communications, tümleşik bağlantı platformuna Türkçe lisan dayanağı eklediğini duyurdu.

Görüntü bağlantı alanında her türlü kullanıcı muhtaçlığına yönelik yenilikçi tahlilleri ile dikkat çeken Zoom, Türk kullanıcılar için platform tecrübesini geliştirme konusunda değerli bir adım attı. Platform, 30 Kasım’dan itibaren Türkçe lisan takviyesi sunmaya başladı. Türkçe; Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Vietnamca ile platformun desteklediği 13’üncü lisan oldu. Bununla birlikte Zoom, Türkçe lisan takviyesini yardım merkezi ve web sitesine de ekledi.

“TÜRK KULLANICILARIN PLATFORM TECRÜBESİNE KONFOR KATACAK”

Zoom Görüntü Communications EMEA Kıdemli Müdürü Emrah Aydın, “Türkiye’deki kullanıcıların uzun zamandır Zoom’a gösterdiği ilgiden son derece mutluyuz. Bilhassa pandemi tesiri ile hem kişisel hem de kurumsal tarafta Türk kullanıcılarımızın sayısı önemli bir formda arttı. Bu devirde Türkiye, kullanıcı bazında dünyada en süratli büyüyen 5 ülkeden biri oldu. Zoom’a ve sunduğumuz yeni özelliklere Türk kullanıcıların 2021 yılında da hem kişisel hem de kurumsal alanda ilgisi artarak devam ediyor. Platformumuza eklediğimiz Türkçe lisan takviyesinin, Türk kullanıcıların Zoom tecrübesini daha konforlu hale getireceğini düşünüyoruz” dedi.

Zoom, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Zoomtopia 2021 etkinliğinde günümüzün dinamik çalışma ortamları için planladığı, etkileşim ve iş birliğinin geleceğini belirleyecek kıymetli yenilikleri duyurmuştu. Bu yılki aktiflikte üzerinde durulan mevzulardan biri de lisan temelli olan irtibat boşluklarını ortadan kaldırmanın getireceği fırsatlar idi. Türkçe lisan takviyesi bu bağlamda Zoom’un küresel kullanıcı topluluğu için daha da erişilebilir bir hale gelmesine katkı sağlayacak.


aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.