Zigana Dağı’nda devasa buz sarkıtları ilgi çekiyor

Zigana Dağı’nda devasa buz sarkıtları ilgi çekiyorGÜMÜŞHANE Gümüşhane’nin Torul ilçesi sonlarındaki Zigana Dağının yamaçlarında havaların çok …

04.02.2022
Zigana Dağı’nda devasa buz sarkıtları ilgi çekiyor

Zigana Dağı’nda devasa buz sarkıtları ilgi çekiyorGÜMÜŞHANE Gümüşhane’nin Torul ilçesi sonlarındaki Zigana Dağının yamaçlarında havaların çok soğuması nedeniyle oluşan devasa buz sarkıtları yoldan geçen vatandaşların ilgisini çekiyor.

Zigana Dağı’nda devasa buz sarkıtları ilgi çekiyor

GÜMÜŞHANE Gümüşhane’nin Torul ilçesi sonlarındaki Zigana Dağının yamaçlarında havaların çok soğuması nedeniyle oluşan devasa buz sarkıtları yoldan geçen vatandaşların ilgisini çekiyor.

Gümüşhane-Trabzon karayolu, Zigana tüneli çıkışında yolun kenarındaki yüksek şevlerden sarkan sular, hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 20 dereceye kadar düştüğü alanda devasa buz sarkıtlarına dönüştü. Yoldan geçen araçlar uzunlukları yer yer 5 metre kadarye ulaşan buz sarkıtlarının yanında oyuncak otomobil üzere kaldığı anlar fotoğraflara yansırken çok sayıda vatandaş aracını inançlı bir alana park edip bu görüntünün fotoğrafını çekiyor.

“Bu yamaçlar tam buz oluyor”

Kar yağışının bu yıl artması ve havanın çok soğumasıyla birlikte oluşan buz sarkıtlarını daha düşük sıcaklıklarda bütün yamacı kapladığını söyleyen Nrehberaydin.comt Aydın, “Karın bu yıl fazla olması ve havanın soğuk olması nedeniyle yamaçlarda buzlar oluştu. Şu an görünenler az bile. Havalar biraz soğuduğunda bu yamaçlar tam buz oluyor. Burada kış mevsiminde suyla ve buzla uğraşıyoruz. Burası insanların ilgisini çekiyor. Akşama kadar yoldan geçenler, uzun yola gidenler burada fotoğraf çekiyor” dedi.

aydın haberleri / Uğur Bulut – Şimdiki

Toros Dağları, Gümüşhane, Torul, Yeni, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.