Zelenski’den İsviçre’ye çağrı: Rusların İsviçre’de bulunan banka hesaplarını dondurun

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin akabinde ABD ile Avrupa’nın farklı ülkelerinin parlamentolarına online konferans aracılığıyla bağlanan Ukrayna …

21.03.2022
Zelenski’den İsviçre’ye çağrı: Rusların İsviçre’de bulunan banka hesaplarını dondurun

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin akabinde ABD ile Avrupa’nın farklı ülkelerinin parlamentolarına online konferans aracılığıyla bağlanan Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, son olarak İsviçre parlamentosu ile imajlı bir görüşme gerçekleştirdi. Zelenski görüşmede, Rus oligark ve vatandaşların İsviçre’de bulunan banka hesaplarının dondurulmasını talep etti.

Zelenski, İsviçre parlamentosunun üyelerinden savaşın sorumlularının İsviçre’deki hesaplarının dondurulmasını istedi. Manzaralı görüşmede İsviçre parlamentosuna seslenen Zelenski, Rusların Ukrayna‘daki savaştan sorumlu olduğunu belirterek, varlıklı Rus vatandaşlarının, işadamı, siyasi ve askerlerin İsviçre’de bulunan tüm banka hesaplarının dondurulması gerektiğini vurguladı.

“BANKALARINIZ BU SAVAŞI BAŞLATANLARIN PARASINI TUTUYOR”

Konuşmasında, “Bankalarınız bu savaşı başlatanların parasını tutuyor” diyen Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenski, “Bu birebir vakitte berbatlığa karşı bir gayrettir, böylelikle bu insanların mal varlıklarının, hesaplarının büsbütün dondurulması kelam gelimi edilen. Bu, büyük bir gayret ve bunu yapabilirsiniz” diye konuştu.

“GÜCÜN PARA OLDUĞUNU DÜŞÜNEN BEŞERLER İÇİN ÇOK ŞEY TABİR EDİYOR”

İsviçre’de yaşamaktan zevk alanları bu ayrıcalıklardan yoksun etmenin adil olacağını lisana getiren Zelenski, “İsviçre bizimle olduğunda muhakkak daha başarılıyız, Ukrayna sizinle olduğunda muhakkak daha güçlüsünüz” sözlerini kullandı. Zelenski, “Gücün para olduğunu düşünmeye alışmış beşerler için çok şey tabir ediyor” dedi.

İsviçre,Zelenski ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.