Zelenski, Rusya ile müzakerelerin durdurulabileceğini söyleyip uyardı: Yüz yüze görüşmeliyiz

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski, iki aydan fazla müddettir devam eden Rus işgali ile ilgili açıklamalarda bulundu. Müzakerelerin büsbütün …

30.04.2022
Zelenski, Rusya ile müzakerelerin durdurulabileceğini söyleyip uyardı: Yüz yüze görüşmeliyiz

Ukrayna Devlet Lideri Zelenski, iki aydan fazla müddettir devam eden Rus işgali ile ilgili açıklamalarda bulundu. Müzakerelerin büsbütün durdurulması konusunda yüksek risklerin olduğunu belirten Zelenski, problemlerin çözülmesi için iki önderin direkt görüşmesi gerektiğini vurguladı.

Polonyalı gazetecilere röportaj veren Zelenskiy, Rusya ile Ukrayna ortasında 2 aydan uzun müddettir devam eden savaşa dair değerlendirmeler yaptı.

“MÜZAKARELERİN DURDURULMASI KONUSUNDA YÜKSEK RİSKLER VAR”

Ülkesinin Rusya ile müzakerelerine değinen Zelenski, “Herhangi bir görüşmenin büsbütün durdurulması konusunda yüksek riskler var. Bu, Rus ordusunun girdiği yerlerdeki sonuçlarla ilgilidir.” dedi.

“SİYASİ TİYATRO GÖSTERİSİNDE YER ALMAK İSTEMİYORUZ”

İki ülke heyetlerinin çeşitli düzeylerde çevrim içi görüştüğünü belirten Zelenski, “Biz, tek bir oyuncunun oynadığı siyasi tiyatro gösterisinde yer almak istemiyoruz. Rus tarafı, esir değişiminin olacağını birinci başta teyit ediyor lakin sonradan bu gerçekleşmiyor.” diye konuştu.

“2 ÖNDER YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELİ”

Zelenski, bu meselelerin çözülmesi için iki başkanın direkt görüşmesi gerektiğini vurguladı. Kiev bölgesinde yeni toplu mezarın bulunduğunu söz eden Zelenski, şimdiye kadar buna misal mezarlarda toplam 900 kişinin bulunduğu bilgisini paylaştı.

kent aydın haberleri / Dmitri Chirciu – Dünya

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.