Yüz güldüren hizmetler

Samsun’un Asarcık ilçesinde beton yol çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, Kılavuzlu, Yaylaköy ve Arıcak Mahallelerini birbirine bağlayan 8,6 …

29.12.2021
Yüz güldüren hizmetler

Samsun’un Asarcık ilçesinde beton yol çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, Kılavuzlu, Yaylaköy ve Arıcak Mahallelerini birbirine bağlayan 8,6 kilometre kadarlik yolu tamamladı.

ASARCIK, SAMSUN (rehberaydin.com) – Samsun‘un Asarcık ilçesinde beton yol çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, Kılavuzlu, Yaylaköy ve Arıcak Mahallelerini birbirine bağlayan 8,6 kilometre kadarlik yolu tamamladı.

Kılavuzlu’nun ilçenin kıymetli ölçüde mahallesi olduğunu söz eden muhtar Yaşar Altunay, yaşadıkları mağduriyetlerin sona erdiğini belirtti. Arıcak Köyü Muhtarı Aydın Koral ise “Yaz ayları kurak geçtiğinde büyük ıstırap yaşıyorduk. 65 haneden oluşan mahallemize 100 tonluk depo getirilerek kuruldu. Çok mutluyuz” dedi.

Samsun‘un 17 ilçesinde altyapı çalışmalarına orta vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, yatırımlarıyla vatandaşları konforlu ulaşıma kavuşturuyor. Asarcık ilçesinde daha evvel yapılan beton yolun hasar görmesiyle bir müddettir çamur ve tozla çaba eden vatandaşlara hizmet götüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, 3 mahalleyi birbirine bağlayan küme yolunu tamamladı.

Kılavuzlu, Yaylaköy ve Arıcak Mahallelerinin sakinleri yolun yapılmasıyla toz ve çamurdan kurtuldu. Yolun genişliğini 7 metre kadarye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yerin altyapısını da güçlendirdi.

Yollarının güzelleşmesiyle rahata kavuşan mahalle sakinleri, Lider Mustafa Demir’e teşekkür etti. Kılavuzlu’nun ilçenin kıymetli ölçüde mahallesi olduğunu söz eden muhtar Yaşar Altunay, yaşadıkları mağduriyetlerin sona erdiğini belirtti.

Muhtar Altunay, “Önceden yol diye bir şey yoktu. Ortalık toz dumandı. Yağışlı havalarda traktör bulup araçlarımızı çektiriyorduk. Yolumuzun kısa müddette yapılması bizim için çok değerli. Yapılan hizmetlerden de çok mutluyuz. Sayın liderimiz Mustafa Demir’den Allah razı olsun. Bizi çok memnun etti” diye konuştu.

Beton yol yapılacağını öğrenince çok şaşırdığını söyleyen Arıcak Mahallesi Muhtarı Aydın Koral ise “2004 yılında stabilize yol yapılmıştı. 13 kilometre kadarlik stabilize yol, 2 ayda eriyip kayboldu. Çok da kazalar oldu. Daha sonra yapılan beton yol da vakitle hasar gördü. Büyükşehir Belediyemiz, kısa vakitte yol meselemizi çözdü. Su sıkıntımız da vardı. Yaz ayları kurak geçtiğinde büyük zahmet yaşıyorduk. 65 haneden oluşan mahallemize 100 tonluk depo getirilerek kuruldu. Liderimiz Mustafa Demir’i konuk ettik. Verdikleri kelamları harfiyen yerine getirdi. Hizmetlerinden ötürü kendilerine çok teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı. – SAMSUN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.