Yavruyken alıp büyüttüğü ‘Paşa’ adlı papağanı iş yerinden çalındı

MERSİN’de Sebih Aydın’ın (37), 5 yıl evvel yavru olarak alıp büyüttüğü ve ‘Paşa’ ismini verdiği 10 bin TL bedelindeki konuşan papağanı çalındı …

24.12.2021
Yavruyken alıp büyüttüğü ‘Paşa’ adlı papağanı iş yerinden çalındı

MERSİN’de Sebih Aydın’ın (37), 5 yıl evvel yavru olarak alıp büyüttüğü ve ‘Paşa’ ismini verdiği 10 bin TL bedelindeki konuşan papağanı çalındı.

AYDIN (rehberaydin.com) – MERSİN’de Sebih Aydın’ın (37), 5 yıl evvel yavru olarak alıp büyüttüğü ve ‘Paşa’ ismini verdiği 10 bin TL bedelindeki konuşan papağanı çalındı. Güvenlik kamerasında görülen şüpheliden şikayetçi olan Aydın, “Paşa, evladımız üzereydi, mahallenin simgesiydi. Çalan kişi lütfen geri getirsin” dedi.

Akdeniz ilçesi Şevket Sümer Mahallesi’nde mobilya atölyesi işleten Sebih Aydın, 5 yıl evvel ‘Paşa’ ismini verdikleri Jako cinsi konuşan papağan aldı. Mahallenin simgesi haline gelen ‘Paşa’, 19 Aralık’ta kimliği bilinmeyen kişi tarafından iş yerinden çalındı. Papağanının yokluğuna alışamayan Aydın, güvenlik kamerasında görülen şüpheliden şikayetçi oldu. Hırsıza seslenen Aydın, “Paşa mahallenin simgesiydi. Makinemiz çalınsa bu kadar üzülmezdim. Çalan kişi lütfen geri getirsin” diye konuştu.

‘ÇOCUKLAR HER GÜN PAŞA’YI SORUYOR’Paşa’nın evlatları üzere olduğunu belirten Aydın, “Pazar günü sabah skent aydın haberleritlerinde iş yerimizin önüne gelen bir kişi kuşumuzu götürmüş. Şüphelendiğimiz şahıslar var. Kuşun burada olduğunu bilen biri. Paşa’yı yavruyken aldık, besledik. Bize çok alışmıştı biz de ona alıştık. Aileden bir çocuk üzereydi, çok seviyorduk. Paşa’yı mahalleli de çok seviyordu. Bütün çocukların maskotuydu. Çocuklar her gün, geçerken Paşa’yı soruyor. Herkes bizim kadar üzüldü” dedi.’KUŞU ALIP GİTMİŞ’Şüpheliden şikayetçi olan Aydın, “Polise giderek şikayetçi oldum. Kamera kayıtları mevcut. Muhakkak bireylerin üzerine duruluyor. Bunu yapan iş yeri kepengin nasıl açıldığını, kuşun nerede olduğunu bilen biri. Kuşa geldiği belirli. Kuşu bir an evvel getirmesini istiyorum. Günlerdir herkes çok üzgün” tabirini kullandı.GÜVENLİK KAMERASINA TAKILDI

Hırsızlık anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Mobilya atölyesinin önüne gelen kuşkulu, evvel çevreyi denetim ediyor. Kimsenin olmadığını gören kuşkulu, kepengin kilidini açarak kafeste bulunan kuşu alarak uzaklaşıyor.


aydın haberleri / Soner Aydın – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.