Volkan Demirel: “Kariyerimde böyle bir maç hatırlamıyorum”

Konyaspor karşısında uzatmada gelen golle 5-4 kazanan ve Zirkent aydın haberlerit Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükselen Karagümrük’te Teknik …

09.02.2022
Volkan Demirel: “Kariyerimde böyle bir maç hatırlamıyorum”

Konyaspor karşısında uzatmada gelen golle 5-4 kazanan ve Zirkent aydın haberlerit Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükselen Karagümrük’te Teknik Yönetici Volkan Demirel maçın akabinde konuştu.

Konya spor karşısında uzatmada gelen golle 5-4 kazanan ve Zirkent aydın haberlerit Türkiye Kupası‘nda çeyrek finale yükselen Karagümrük’te Teknik Yönetici Volkan Demirel maçın akabinde konuştu. Futbolculuk mesleğinde dahi bu türlü bir maç hatırlamadığını söyleyen Demirel, “Orta hakem bile sakatlandı. O denli bir tempo vardı” sözlerini kullandı.

Zirkent aydın haberlerit Türkiye Kupası Son 16 Tipi’nde Konya spor‘u konuk eden ve olağan müddeti 4-4 biten uğraştan uzatmada attıkları golle 5-4 galip ayrılarak çeyrek finale yükselen Karagümrük’te Teknik Yönetici Volkan Demirel maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Demirel, “Öncelikle alandaki hakemlere, Konyasporlu oyunculara, kendi oyuncularıma, bugün maçı çeken ve bizimle olan spor muhabirlerine teşekkür ediyorum. Güç hava kaidesinde ekip alanda uğraş etti, sizler de dışarıda misyon yaptınız. Kazandığımız için memnunuz. Maçtan evvel de söyledim hem fizikî hem de saha içi tertibi olarak ligin en düzgün gruplarında biriyle oynadık. Bu kadroya karşı ekibimin fizikî performansı beni çok memnun etti. Orta hakem bile sakatlandı, o denli bir maç oldu. 5-4 biten bir maçın keyfini çıkarmışlardır diye düşünüyorum” diye konuştu.

“VİVİANO HALA ÜŞÜYORDU”

Konyaspor’un ligin en organize grubu olduğunu söz ederek kelamlarını sürdüren Volkan Demirel, “Bence ligin en organize grubu Konyaspor. İlhan Palut’u uzun vakittir takip ediyorum. Maç içinde çok hoş diyaloglarımız oldu. Konyaspor ile alakalı dönem başından bu yana kanılarım farklı” dedi. Maçta soğuktan titreyen Viviano’nun durumu hakkında da konuşan Demirel, “Topla en az temas eden oyuncu kalecidir. Viviano içeride formasını çıkarmadan sıcak bir duş aldı. Hala üşüyordu, duştan sonra kendisine geldi. Ben kendi mesleğimde de bu kadar uzun süren ve bu kadar gollü biten bir maç hatırlamıyorum. Futbol manasında keyifli oldu ancak bu maçta yer alanlar için kolay bir maç olmadı” açıklamasını yaptı.

“TAKIMIN FİZİK GÜCÜ BENİ SEVİNDİRDİ”

Maçta forma giyen isimlerin fizik gücünün çok yüksek olduğunu da söyleyen Volkan Demirel, “Tüm grupla alakalı söylemek istiyorum. Çok karakterli oyunculardan oluşan bir kadroya geldim. Maçın başında Borini, Toure ve Emre Mor’un yedek kulübesinde oturması planlandı. Ben gol yemeden bu dakikalara kadar gelmesini planlamıştım lakin bu biçimde devam etti. Skoru ele almak için plan yapmıştık. Bu planımız da golleri getirdi. Hoş bir maç oldu. Kadrosu da fizikî olarak gördük. Fizik manasında güzel bir kadro vardı fakat şu anda daha da farklı bir durum kelam gelimi edilen. Bu da beni sevindirdi” diyerek kelamlarını tamamladı.

(Bozhan Memiş – Uygar Aydın/rehberaydin.com)

aydın haberleri – Yeni

Türkiye Kupası, Volkan Demirel, Karagümrük, Konyaspor, Spor, Aktüel, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.