VIRTUS Dünya Yüzme Şampiyonası

Fransa’da düzenlenen VIRTUS Dünya Yüzme Şampiyonası’nın birinci gününde ulusal atletler 6 madalya elde etti. Fransa’da düzenlenen VIRTUS Dünya …

14.12.2021
VIRTUS Dünya Yüzme Şampiyonası

Fransa’da düzenlenen VIRTUS Dünya Yüzme Şampiyonası’nın birinci gününde ulusal atletler 6 madalya elde etti.

Fransa‘da düzenlenen VIRTUS Dünya Yüzme Şampiyonası’nın birinci gününde ulusal atletler 6 madalya elde etti.

Türkiye Özel Atletler Spor Federasyonundan (TÖSSFED) yapılan açıklamaya nazaran, Montluçon’da gerçekleştirilen tertibin birinci gününde ulusallar 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Deniz Şevin Şentuna dünya şampiyonu olurken, Ali Şiroğlu ve Doruk Davran gümüş, Mert Aslan ve Seçil Açıkgöz ile erkekler 4×50 metre kadar özgür tarz bayrak kadrosu bronz madalya aldı.

Paralimpik ulusal yüzücü Deniz Şevin Şentuna bayanlar 800 metre kadar hür tarzda 12.15.50’lik derecesiyle altın madalya kazanırken, Ali Şiroğlu erkekler 800 metre kadar hür tarzda 10.03.25, Doruk Davran da 200 metre kadar ferdî karışıkta 2.33.31 ile gümüş madalya elde etti.

Doruk Davran, Hikmet Cem Sezgin, Mert Aslan ve Ahmet Mintaz’da oluşan erkekler 4×50 metre kadar özgür tarz bayrak kadrosu, yarışı 1.54.58’lik dereceyle tamamlayarak ekip halinde dünya üçüncüsü oldu ve Türkiye’ye bu alanda birinci madalyasını kazandırdı.

Ulusal atletlerden Mert Aslan 100 metre kadar sırtüstünde 1.09.88, Seçil Açıkgöz de 200 metre kadar ferdi karışıkta 3.01.59 ile bronz madalya aldı.

TÖSSFED Lideri Birol Aydın, ulusal atletleri tebrik ederek, “Özel sportmenler federasyonu olarak birincileri başarmaya devam edeceğiz. Amacımız, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nda madalyalar kazanarak birincileri başarmak.” tabirlerini kullandı.???????

kent aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.