Van’a iniş yapan Tahran uçağındaki yolcular davul zurnayla karşılandı

İran’ın başşehri Tahran ile Van ortasında başlatılan uçak seferlerinin birincii gerçekleşti. VAN (kent aydın haberleri) – İran’ın başşehri …

05.02.2022
Van’a iniş yapan Tahran uçağındaki yolcular davul zurnayla karşılandı

İran’ın başşehri Tahran ile Van ortasında başlatılan uçak seferlerinin birincii gerçekleşti.

VAN (kent aydın haberleri) – İran‘ın başşehri Tahran ile Van ortasında başlatılan uçak seferlerinin birincii gerçekleşti.

Tahran Havalimanı’ndan skent aydın haberlerit 19: 40’da kalkan özel hava yolu şirketine ilişkin yolcu uçağı 20.40’da Van Ferit Melen Havalimanı’na iniş yaptı.

Davul zurna ve halk oyunları gösterisi eşliğinde uçaktan inen 78 İranlı cins operatörü, Vali Vekili Ömer Faruk Canpolat, AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Van Otelciler ve Turizmciler Derneği Lideri Yunus Yüksel ve TÜRSAB Doğu Anadolu Bölgesel Yürütme Şurası Lideri Cevdet Özgökçe tarafından güllerle karşılandı.

Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tahran-Van uçak seferlerinin hem bölgeye hem de ülkeye önemli ekonomik katkı sağlayacağını söyledi.

İran ile hem turizmi hem de ekonomik bağları geliştirmek istediklerini tabir eden Canpolat, “Zaten İran‘ın kentlerimizde önemli bir ticari potansiyeli var. Bu formda biraz daha ticari münasebetlerimizi geliştirip uzun vadede, öncelikle ilimiz ve bölgemiz olmak üzere bütün ülkemize ticari manada önemli katkı sunacağına inanıyoruz. Tabi süreçte sayın valimizin çok önemli katkıları oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz.”dedi.

Özgökçe de birinci uçakla 78 çeşit operatörünün kente geldiğini belirterek, “İnşallah ilimiz ve vatanımız için hayırlara vesile olur. Bölümümüz ismine yeterli bir gelişme. Birinci defa yurt dışından bir uçağımız olacak. Van-Tahran ortası uçuşlar haftanın iki günü olacak. İnşallah vilayetimizin iktisadına çok büyük bir katkı sunacak.” diye konuştu.

Van’da olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren İran Turizm Geliştirme Kurul Lideri Hormatollah Rafeiyi ise “Bugün birinci sefer Tahran’dan direkt Van’a uçuşlumuz oldu. Bu problem bizim için güzel oldu. Daha evvel 17 skent aydın haberleritlik seyahatin akabinde buraya gelinebiliyordu. Lakin artık bir skent aydın haberleritte Van’a gelebiliyoruz.” tabirlerini kullandı.

kent aydın haberleri / Yılmaz Kazandıoğlu – Aktüel

Tahran, Uçak, İran, Van, Yeni, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.