Vali Yazıcı: “Antalya’da bu yıl pedallar iklim sorunu için dönecek”

Tour Of Antalya Milletlerarası Bisiklet Turnuvası Uyum Toplantısı, Antalya Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. ANTALYA (rehberaydin …

07.01.2022
Vali Yazıcı: “Antalya’da bu yıl pedallar iklim sorunu için dönecek”

Tour Of Antalya Milletlerarası Bisiklet Turnuvası Uyum Toplantısı, Antalya Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti.

ANTALYA (rehberaydin.com) – Tour Of Antalya Milletlerarası Bisiklet Turnuvası Uyum Toplantısı, Antalya Valisi Ersin Yazıcı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda konuşan Vali Yazıcı, bu yıl ki temanın ‘İklim sorunu’ olduğuna dikkat çekerek “Antalya’da bu yıl pedallar iklim değişikliği sonucu su kaynaklarının korunması ve global ısınmanın önüne geçilmesi için dönecek” dedi.

Milletlerarası Bisiklet Birliği’nin (UCI) milletlerarası yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 etaptan oluşan “Tour Of Antalya Powered By Akra” kurumlar ortası uyum toplantısı, Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapıldı.

Tour of Antalya Tertip Yöneticisi Aydın Ayhan Güney ile takım arkadaşları, Vali Ersin Yazıcı ve iştirakçilere, 10-13 Şubat 2022 tarihleri ortasında düzenlenecek tertibin etapları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Türkiye’nin önde gelen turizm merkezlerinden Antalya’da dördüncü sefer düzenlenecek Tour Of Antalya Powered By Akra uyum toplantısına Vali Ersin Yazıcı’nın bununla birlikte ayrıyeten Kaymakamlar, Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Yavuz Gürhan, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Vilayet Sıhhat Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, Proje Yöneticisi Haluk Özsevim, ana sponsor Haydar Barut ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

“İklim sorunu”

Tour Of Antalya’nın bu yıl ki temasının “İklim Sorunu” olduğunu açıklayan Vali Yazıcı, “Antalya’da bu yıl pedallar iklim değişikliği sonucu su kaynaklarının korunması ve global ısınmanın önüne geçilmesi için dönecek” dedi.

“Antalya’nın kusursuz varlıklerini tüm dünya izleyecek”

Antalya’nın tarihi zenginliği içinde gerçekleşecek olan Tour Of Antalya’nın parkurlarını açıklayan Vali Yazıcı, “İlk etap Antalya-Antalya, ikinci etap Kemer-Antalya, üçüncü etap Aspendos-Termesos, dördüncü etap Side-Antalya olarak belirlendi. İkinci ve üçüncü etaplar eşsiz antik kentlerimizde başlayıp öbür bir eşsiz antik kentimiz de bitecek ve Antalya’mızın olağanüstü varlıklerini bir defa daha tüm dünya görecek” formunda konuştu.

“Spor turizminin kıymetinin farkındayız”

Tour Of Antalya için Antalya’nın tüm kurumlarının seferber olacağını meselesiz ve başarılı bir tertip geçirileceğini tabir eden Vali Yazıcı, “Antalya’ da turizmi 12 aya yaymak için en kıymetli alternatif spor turizmidir. Esasen Antalya’da pek çok bisiklet kümelerini ağırlayan bir kent. Bu yüzden bu tıp tertiplerin ismimizi daha da duyurmak için ne kadar değerli olduğunun farkındayız. Şimdiden Tour Of Antalya bir marka oldu. Süratli bir biçimde de gelişerek, Antalya’ya katkı sağladığını görmek bizi çok keyifli ediyor. Tour Of Antalya’nın önderliğinde bunu örnek alarak vilayetimizin her noktasında küçüklü büyüklü tertip yapmaya devam edeceğiz. Elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz. Antalya’mızın bisikletle anılan kentler ortasına gireceğine inanıyorum” sözlerini kullandı. – ANTALYA

aydın haberleri – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.