Vali Bilmez, selden kurtulan Kader’i yeni evinde ziyaret etti

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selde konutu yıkılan ve son anda …

11.12.2021
Vali Bilmez, selden kurtulan Kader’i yeni evinde ziyaret etti

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selde konutu yıkılan ve son anda sele kapılmaktan kurtarılan Yazgı Yurtseven ve ailesini yeni konutlarında ziyaret etti.

BAŞKALE, VAN (rehberaydin.com) – Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selde konutu yıkılan ve son anda sele kapılmaktan kurtarılan Baht Yurtseven ve ailesini yeni konutlarında ziyaret etti.

Vali Bilmez, Esenyamaç Mahallesi’ne beraberindeki Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, AFAD Vilayet Müdürü Ali İhsan Körpeş, DSİ Bölge Müdürlüğü ile Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte geldi. Başkale Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Asım Solak, Esenyamaç Muhtarı Ayhan Korkmaz ve mahalleliler tarafından karşılanan Vali Bilmez, meydana gelen selde konutları yıkılan ve kapıldığı sel sularından son anda kurtarılan Yazgı Yurtseven ve ailesine bir hayırsever tarafından yaptırılan yeni meskenlerinde ziyaret etti.

Mukadderat Yurtseven ve ailesiyle sohbet eden, talep ve isteklerini dinleyen Vali Bilmez, aileye yeni meskenlerinin güzel olması dileklerini iletti. Konutta incelemelerde bulunan Vali Mehmet Emin Bilmez, daha sonra aile ile fotoğraf çektirerek ziyaretini tamamladı.

Ziyaretin akabinde Vali Bilmez, selden etkilenen Esenyamaç Mahallesi’nde de incelemelerde bulundu. Köy meydanında mahalleliler ile bir ortaya gelen Vali Bilmez, sorun ve talepleri dinledi. Selden çabucak sonra devletin tüm imkanlarıyla bölgeye ulaşarak çalışmalara başladığını vurgulayan Vali Bilmez, bundan sonra da gerekli çalışmaların aralıksız süreceğine dikkat çekti.

Vali Bilmez, Esenyamaç’ta kurulan konteyner kenti inceledikten sonra okul ziyaretiyle programını tamamladı. – VAN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.