Vali Bilmez, Başkale’de Selden Kurtulan Kader Yurtseven’i Yeni Evinde Ziyaret Etti

Vali Mehmet Emin Bilmez, Van’ın Başkale İlçesi Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selde konutu yıkılan ve son anda …

11.12.2021
Vali Bilmez, Başkale’de Selden Kurtulan Kader Yurtseven’i Yeni Evinde Ziyaret Etti

Vali Mehmet Emin Bilmez, Van’ın Başkale İlçesi Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selde konutu yıkılan ve son anda kurtarılan Yazgı Yurtseven ve ailesini yeni konutlarında ziyaret etti.

BAŞKALE, VAN (Habermetre kadar) – Vali Mehmet Emin Bilmez, Van‘ın Başkale İlçesi Esenyamaç Mahallesi’nde 31 Temmuz 2021’de meydana gelen selde meskeni yıkılan ve son anda kurtarılan Yazgı Yurtseven ve ailesini yeni meskenlerinde ziyaret etti.

Vali Bilmez, Başkale İlçesi Esenyamaç Mahallesi’ne beraberindeki Vilayet Jandarma Kumandanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, Vilayet Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, AFAD Vilayet Müdürü Ali İhsan Körpeş, Tarım Orman Müdürü İbrahim Görentaş, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Ali Kemal Atlı, DSİ 17. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte gitti.

Başkale Kaymakamı Asım Solak, Esenyamaç Muhtarı Ayhan Korkmaz ve mahalleliler tarafından karşılanan Vali Bilmez, meydana gelen selde meskenleri yıkılan ve kapıldığı sel sularında son anda kurtarılan Mukadderat Yurtseven ve ailesine bir hayırsever tarafından yaptırılan yeni konutlarında beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte konuk oldu.

Baht Yurtseven ve ailesiyle sohbet eden talep ve isteklerini dinleyen Vali Bilmez, aileye yeni konutlarının iyi olması dileklerini iletti.

Meskende incelemelerde bulunan Vali Mehmet Emin Bilmez, daha sonra aile ile fotoğraf çektirerek ziyaretini tamamladı.

Habermetre kadar – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.