Vali Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’dan MASKİ’ye ziyaret

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, Malatya Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret …

05.12.2021
Vali Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan’dan MASKİ’ye ziyaret

Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, Malatya Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

MALATYA (kent aydın haberleri) – Malatya Valisi Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, Malatya Su Ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yatırım ve hizmetlerle ilgili Genel Müdür Mehmet Mert’ten bilgiler alan Gürkan ve Baruş, MASKİ işçisiyle de bir ortaya geldi.

Burada konuşan Baruş, altyapının vatandaşın refahını en fazla etkileyen hizmetler olduğunu vurgulayarak, “MASKİ Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu hizmetler vatandaşı direkt etkiliyor. Sizlerin aktif bir biçimde çalışmanız vatandaşın hayatını etkiliyor. Bunun şuurunda olarak çalıştığınızı görüyoruz. Çalışmalarınızda muvaffakiyetler dilerim.” değerlendirmesinde bulundu.

Gürkan da MASKİ Genel Müdürlüğünün, 13 ilçede hizmet ve yatırımlar yaptığına işaret etti.

Büyük bir uğraş ve gayretle hizmetin en kalitelisini insanlara götürdüklerini belirten Gürkan, şunları kaydetti:

“Dünya gündeminde olan iklim değişikliği ve kuraklığın Malatya’da da olmasına karşın vatandaşlarımıza su kahrı yaşatmadık. Meteoroloji Bölge Müdürü ile yaptığımız görüşmede, Malatya’nın yağış ölçüsü yıllık ortalaması metre kadarkareye 383 kilogram. Bu sene yağan yağmur 170 kilogramdır. Yani olağan ortalamanın yarısından daha aşağıdadır. Bu kurallarda kent merkezimiz, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimizde su düşüncesi olmadı. Başka ilçelerimizde de mevcut kaynaklarımızdaki kuraklık nedeniyle azalma ve pandemi nedeniyle kırsal bölgelerdeki nüfus artışına karşın MASKİ Genel Müdürlüğümüz çok âlâ çalışmalar gerçekleştirdi. Kuraklığa karşın vatandaşlarımıza suyu ulaştırdık. Fakat vatandaşlarımızın da su tasarruf konusunda hassas olmaları gerekiyor. MASKİ Genel Müdürlüğümüz çok başarılı işler çıkarıyor. Arızalara anında müdahale konusunda da hassasiyet gösteriyor. Bizler vatandaşımıza hizmet etmekle sorumluyuz. Tüm mesai arkadaşlarıma uğraşlarından ötürü teşekkür ediyorum.”

Öte yandan Malatya genelinde altyapı çalışmalarına devam eden MASKİ, Yeşilyurt ilçesine bağlı İkizce Mahallesi’nde imara açılan bölgede 2 bin metre kadar içme suyu sınırı yapıyor.

kent aydın haberleri / Kâfi Erdine – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.