Vali Aydın Baruş Hekimhan’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş Hekimhan İlçesinde kurum müdürleri ile muhtarları bir ortaya getirerek sıkıntıların birinci elden çözülmesi için toplantı …

23.12.2021
Vali Aydın Baruş Hekimhan’da Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali Aydın Baruş Hekimhan İlçesinde kurum müdürleri ile muhtarları bir ortaya getirerek sıkıntıların birinci elden çözülmesi için toplantı düzenledi.

AYDIN (Habermetre kadar) – Vali Aydın Baruş Hekimhan İlçesinde kurum müdürleri ile muhtarları bir ortaya getirerek meselelerin birinci elden çözülmesi için toplantı düzenledi.

Toplantıya Vali Aydın Baruş, İlçe Kaymakamı Muhammet Öztaş, İlçe Belediye Lideri Turan Karadağ, Kurum Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Mahalle Muhtarları ve Kankent aydın haberlerit Liderleri katıldı.

Öğretmenevi Konferans Salonunda ilçenin meselelerinin müzakere edilerek talep ve isteklerin dinlendiği ve tahlil geliştirilmesi istikametinde görüşlerin alındığı toplantıda; mahalle muhtarları sorun, talep ve tekliflerini şifai olarak iletirken toplantı esnasında ilgili daire müdürleri de muhtarların sorun ve taleplerine ait açıklamalarda bulundu.

Hekimhan’da olmaktan memnunluk duyduğunu tabir ederek konuşmasına başlayan Vali Aydın Baruş, “Muhtar toplantılarımız, ilçemizin problemlerine tahlil bulmak, muhtarlarımızın lisanından vatandaşlarımızın problemlerini, taleplerini dinlemek onlara tahliller bulabilmek böylelikle vatandaşlarımızın mutluluğuna, huzuruna katkıda bulunabilmek, inançlı bir ortamda hayatlarını sürdürebilmelerini sağlayabilmek böylelikle milletimizin birlik ve beraberliğine olan inancımızı pekiştirmek ve Türkiye olarak keyifli ve huzurlu bir ülkenin fertleri olmak için kamu hizmetlerini sürdürebilmemiz açısından değerli. Öncelikle vatandaşlarımızın güvenliğini, huzurunu sağlayacağız, ondan sonra gereksinim duyduğu temel altyapı hizmetlerini mümkün olduğunca süratli ve vaktinde götürülmesini sağlayacağız, şayet mahrumluk yaşayanlar varsa onlara devletin şefkat elini uzatarak elimizden geleni yapacağız. Türkiye olarak, büyük bir millet olarak birlikte yaşamanın memnunluğunu daima birlikte hissedeceğiz.

Hekimhan yüzyıllar boyunca kervan yollarının üzerinde, geçiş noktası olması sebebiyle tarihi bir ilçemiz. İlçemiz madenler bakımından güçlü bir ilçe. Burada büyük yatırımlar var. Bu yatırımların vatandaşımızın da huzurunu bozmadan ülkemiz iktisadına kazandırma çalışmalarını yapıyoruz. Önümüzdeki yıllarda burada kıymetli bir ekonomik hareketlilik olacak. Bu ekonomik hareketlilikten bu toprağın insanları da faydalanacak, istifade edecek. İlçedeki hizmet bölümünün de gelişerek istihdamın artmasıyla vatandaşımızın refahının, huzurunun artacağını düşünüyoruz. Bunun için de planlama çalışmalarını yapıyoruz. Öteki taraftan da çocuklarımızın eğitim hizmetlerinin aksamaması içinde fiziki yerlerin uygunlaştırılması için okul üretimlerimiz devam ediyor. Gençlik ve spor hizmetlerimiz de devam ediyor. Kıymetli olan buralardan çocuklarımızın, gençlerimizin uygun bir hizmet alması, spor yapabilmesi ve ülkemizin geleceğine katkı sunabilecek sağlıklı bireyler yetiştirilmesi.

Bedelli muhtarlar biz sizleri elimiz, kolumuz olarak görüyoruz. Sizlerin lisana getirdiği problemlerin hepsi çözülmeyebilir ancak sizden bunları dinlemek bunlara vakıf olmak bizim misyon şuurumuzu arttırıyor. Vatandaşlarımıza hizmet noktasında nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda taraf gösteriyor. Onun için bu güne kadar yapmış olduğunuz çalışmalar münasebetiyle çok teşekkür ediyorum. Bundan sonrada vatandaşlarımızın memnunluğu için daima bir arada çalışmaya devam edeceğiz” diyerek kelamlarını tamamladı.

Toplantının akabinde üretimi devam eden Sakarya Ortaokulu inşkent aydın haberlerit alanında incelemelerde bulunan Vali Aydın Baruş, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Aydın Baruş, incelemelerinin akabinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından imali tamamlanan Futbol alanının açılışını gerçekleştirdi. Kapalı Spor Salonundaki incelemelerin akabinde Sentetik Çim Alanının açılışında konuşan Vali Baruş; “Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu sentetik çim saha ile Hekimhan’lı gençlerimiz daha hoş ortamlarda sporsal aktivitelerini gerçekleştirmesi planlanmaktadır.ler. Buranın Hekimhan’ımıza kazandırılmasında dayanaklarını esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Bakan Yardımcımız İhsan Baydaş’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Son olarak 2021 yılında Kuzey Irak Başika Üs Bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen roketli atak sonucu şehit olan Top. Uzm. Çvş. Hacı Halil Kızılay’ın ailesi ve Kıbrıs Muharip Gazisi Er Yakup Parmaksız’ı ziyaret eden Vali Aydın Baruş, devletimizin her vakit şehitlerimizin ailelerinin ve Gazilerimizin yanında olduğunu, bir problemleri oldukları takdirde Kaymakamımız yahut direkt kendisine ulaşmalarını söyleyerek ailelerle bir mühlet sohbet etti.

Habermetre kadar – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.