Uydu görüntüleriyle ifşa oldu! Kiev’e yaklaşan 64 kilometre uzunluğundaki Rus konvoyu görüntülendi

ABD merkezli Maxar Technologies şirketi, ellerindeki yeni uydu manzaralarına nazaran Ukrayna’ya savaş açan Rusya’nın askeri konvoyunun …

01.03.2022
Uydu görüntüleriyle ifşa oldu! Kiev’e yaklaşan 64 kilometre uzunluğundaki Rus konvoyu görüntülendi

ABD merkezli Maxar Technologies şirketi, ellerindeki yeni uydu manzaralarına nazaran Ukrayna’ya savaş açan Rusya’nın askeri konvoyunun uzunluğunun, 64 kilometre kadarden fazla olduğunu açıkladı. Kiev’e 43 kilometre kadar uzaklıkta olduğu iddia edilen konvoyda; zırhlı araçlar, tanklar, çekili toplar ve öteki askeri araçlar bulunuyor.

Ukrayna- Rusya ortasındaki savaş, altıncı gününde devam ediyor. Şimdi bir kent merkezini ele geçirmeyen ve Kiev‘i işgal etme yolunda olan Rus birliklerinin, Ukrayna ordusunun gösterdiği büyük dirençle karşı karşıya olduğu söz ediliyor.

RUS ORDUSU KİEV’E İLERLİYOR

Rus ordusunun Ukrayna’nın başşehri Kiev‘e yaptığı askeri sevkiyatın uydu imajları ise medyaya sızmaya devam ediyor. Daha evvel Rus konvoyunun uzunluğunun 17 mil (27 km) olduğunu açıklayan Maxar Technologies şirketi, Kiev yakınlarına ulaşan Rus askeri konvoyunun aslında daha uzun olduğunu bildirdi.

KONVOYDA YOK YOK

Şirket zırhlı araçlar, tanklar, çekili toplar ve başka askeri araçlardan oluşan konvoyun uzunluğunun 40 milden (64 km) uzun olduğunu açıkladı. Gün içerisinde elde ettiği yeni manzaraları servis eden şirket, konvoyun Kiev’e 27 mil (43 km) aradaki Antonov Hava Üssü’nden Ukrayna’nın Prisbyrsk kentinin kuzeyine kadar uzandığını kaydetti.

Şirket, Ivankiv’in kuzey ve kuzeybatısında, konvoyun seyahat ettiği yolların yakınında çok sayıda mesken ve yapıdan dumanlar yükseldiğinin görüldüğünü fakat buna neden olan şeyin belirli olmadığını söz etti.

kent aydın haberleri / Kasım İleri – Dünya

Rus,Kiev,Konvoyun ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.