Ünlü belgesel yönetmenleri Malatya’ya hayran kaldı

Ünlü belgesel direktörleri Nuray Kayacan ve Belgesel kurucu Koray Sümbül Malatya’ hayran kaldı. MALATYA (rehberaydin.com) – Ünlü belgesel …

18.12.2021
Ünlü belgesel yönetmenleri Malatya’ya hayran kaldı

Ünlü belgesel direktörleri Nuray Kayacan ve Belgesel kurucu Koray Sümbül Malatya’ hayran kaldı.

MALATYA (rehberaydin.com) – Ünlü belgesel direktörleri Nuray Kayacan ve Belgesel kurucu Koray Sümbül Malatya‘ hayran kaldı.

TRT’de üretimci ve direktör Nuray Kayacan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Fotoğraf Makinaları Müzesini gezdi ve emeği geçenlere teşekkür etti. Direktör Kayacan, “Malatya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezdik. Malatya Valimiz Aydın Baruş ve Malatya Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’ı ziyaret ettik. Malatya’da belgesel ve sinema akademisi beklentisi var. Dersler vermek konusunda temaslarımız oldu. Belgesel üzerine projelerimiz var. Projelerimizi hayatta geçirmek istiyoruz” biçiminde konuştu.

“Fahri Malatyalıyım”

TRT’de Belgesel kurgu direktörü olan Koray Sümbül ise Malatya’da Belgesel çekmek için proje hazırladıklarını belirterek, “Ailem 35 yıldır Malatya’da yaşıyor. Bende artık fahri bir Malatyalıyım. Çok hoş projelerimiz var. Malatya Valimiz Aydın Baruş ile Malatya Büyükşehir Belediye Liderimiz Selahattin Gürkan’la görüştük. Belgesel üzerine çok hoş bir proje hazırlıyoruz” tabirlerini kullandı.

Malatya’nın tarihi ve turistik yerlerini de gezen ünlü belgesel direktörleri Malatya’ya hayran kaldı. – MALATYA

aydın haberleri – Magazin Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.