Ukraynalıların hazırladığı kurgu video, Avrupa’yı titretecek! Eyfel bombalanıyor

Ukrayna parlamentosu, Rusya taarruzlarına karşı Avrupa ülkelerinin dikkatini çekmek için Avrupa başşehirlerinin bombalandığı bir görüntü paylaştı …

16.03.2022
Ukraynalıların hazırladığı kurgu video, Avrupa’yı titretecek! Eyfel bombalanıyor

Ukrayna parlamentosu, Rusya taarruzlarına karşı Avrupa ülkelerinin dikkatini çekmek için Avrupa başşehirlerinin bombalandığı bir görüntü paylaştı. Fransa’nın simge yapısı Eyfel’in de bombalandığı görüntüde ayrıyeten Ukrayna başkanı Zelenski’nin “Bunun öteki bir Avrupa başşehrinde olduğunu düşünün. Sonuna kadar savaşacağız. Bize yaşamak için bir baht verin. Biz düşersek siz de düşersiniz” kelamlarına yer verildi.

Haftalardır Rus ordusunun işgaline maruz kalan Ukraynalılar, hem ülkelerini savunuyor hem de tüm dünyaya seslerini duyurmaya çalışıyor. Ukrayna önderi Zelenski başta olmak üzere birçok isim, savaşın durdurulması için davet yapıyor. Bu noktada Avrupa ülkelerinden de dayanak isteniyor. Lakin AB ve NATO üye ülkeleri şu vakte kadar Ukrayna için sonlu adımlar atabildi.

AVRUPA BAŞKENTLERİNİ BOMBALANMIŞ ÜZERE GÖSTERDİLER

Bu türlü bir periyotta Ukrayna parlamentosunun Avrupalıların dikkatini çekmek için hazırlattığı kurgu görüntü, toplumsal medyanın gündemine girdi. Paylaşılan görüntülerde güya Avrupa başşehirleri bombalanıyor üzere gösteriliyor.

“BİZ DÜŞERSEK SİZ DE DÜŞERSİNİZ”

Kurgu görüntüde Fransa’nın sembol yapısı Eyfel Kulesi, ünlü Garnier Opera Binası’nın da bombalandığı görülüyor. Toplumsal medyada yayınlanan imajların sonunda Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski’nin “Bunun diğer bir Avrupa başşehrinde olduğunu düşünün. Sonuna kadar savaşacağız. Bize yaşamak için bir baht verin. Ya Ukrayna hava alanını kapatın ya da bize savaş uçağı verin. Biz düşersek siz de düşersiniz” iletisi paylaşıldı.

Kelam Gelimi Edilen paylaşımlar toplumsal medyada büyük ilgi gördü.

Ukrayna, Avrupa, Rusya, Dünya, Yeni, Haberler

Ukrayna,Avrupa ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.