Ukrayna’dan Rusya’yla ilgili dünyayı endişelendiren iddia: Büyük taarruz için gizli seferberlik ilan edildi

Rusya-Ukrayna savaşında 40 gün geride kalırken Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan endişelendiren bir açıklama geldi. Genelkurmay Başkanlığı …

05.04.2022
Ukrayna’dan Rusya’yla ilgili dünyayı endişelendiren iddia: Büyük taarruz için gizli seferberlik ilan edildi

Rusya-Ukrayna savaşında 40 gün geride kalırken Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı’ndan endişelendiren bir açıklama geldi. Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’nın bilinmeyen seferberlik ilan ettiğini ve para karşılığında deneyimli 60 bin kişiyi silah altına almaya hazırlandığını argüman etti. Ayrıyeten Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba da Rusya’nın, Ukrayna’nın doğusundaki yeni büyük ölçekli tkent aydın haberlerirruzuna hazırlandıklarını bildirdi.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşta 40’ıncı gününde devam ederken Ukrayna’da ağır kayıplar veren Rusya’yla ilgili dikkat çeken bir sav ortaya atıldı.

“GİZLİ SEFERBERLİK İLAN EDİLDİ”

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Rusya’nın ülkede zımnî seferberlik ilan ettiği ve para karşılığında deneyimli 60 bin kişiyi silah altına almaya hazırlandığını tez etti. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından verilen bilgilendirme argümanında, “Donetsk ve Lugansk bölgelerinde 7 düşman saldırısı geri püskürtüldü. 2 zırhlı araç ve 43 araba, 3 adet savaş uçağı, 1 helikopter ve 2 seyir füzesi imha edildi. Ayrıyeten Rusya’da bilinmeyen seferberlik ilan edildi ve para karşılığında deneyimli 60 bin asker alımı planlanıyor. Askerler, Krasnador bölgesi, Perm bölgesi, Dağıstan Özerk Cumhuriyeti, Inguşetya ve Kalmıkya’dan seçilecek” tabirleri kullanıldı.

“BÜYÜK ÖLÇEKLİ Tkent aydın haberleriRRUZA HAZIRLANIYORLAR”

Öte yandan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, ülkesinin Kiev için savaşı kazandığını fakat savaşın hala devam ettiğini belirterek Rusya’nın, Ukrayna’nın doğusundaki yeni büyük ölçekli tkent aydın haberlerirruzuna hazırlandıklarını bildirdi.

aydın haberleri / Dünya

Ukrayna,Rusya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.