Ukrayna’daki Türk öğrenciler hakkında dikkat çeken iddia: THY, 500 euro uçuş parası talep etti

UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda Türk Hava Yolları’nın Ukrayna’daki Türk …

25.02.2022
Ukrayna’daki Türk öğrenciler hakkında dikkat çeken iddia: THY, 500 euro uçuş parası talep etti

UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda Türk Hava Yolları’nın Ukrayna’daki Türk öğrencileri yurda getirmek için 500 dolar istediğini tez etti.

Rusya ve Ukrayna ortasında tarihi günler yaşanırken, tahsil hayatlarına Ukrayna’da devam eden Türk öğrenciler de bir anda savaşın ortasında kaldı. Kısa bir müddet evvel televizyonda canlı yayına katılan öğrenciler, “Evde kalmamız söyleniyor. Bu hususta kaygınız olmasın, Türkler öğrenciyiz ve hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Yeni gelen öğrenci arkadaşlarımız bizden daha çok heyecanlanıyorlar, onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak Endişeleniyoruz, ülkemizin bizi almasını talep ediyoruz” tabirlerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN ARGÜMAN ORTAYA ATILDI

Ukrayna’daki Türk öğrencilerle ilgili ortaya atılan argüman da dikkat çekti. UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı Aytun Çıray, toplumsal internet hesabından yaptığı paylaşımda Türk Hava Yolları’nın Ukrayna’dan Türkiye’ye dönmek isteyen öğrencilerden 500 euro uçuş fiyatı talep ettiğini öne sürdü. Çıray, başka ülkelerin öğrencilerini ise bedavaya taşıdığını belirtti.

Öğrenciler,Türk ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.