Tuzla Piyade Okulu’nda yangın paniği! Mühimmat deposundaki patlamalar sonrası alevler etrafı sardı

Tuzla Piyade Okulu 41. Bakım Müdürlüğünde bulunan AR-GE Merkezinin mühimmat deposunda şimdi bilinmeyen bir nedenle patlamalar meydana geldi …

08.04.2022
Tuzla Piyade Okulu’nda yangın paniği! Mühimmat deposundaki patlamalar sonrası alevler etrafı sardı

Tuzla Piyade Okulu 41. Bakım Müdürlüğünde bulunan AR-GE Merkezinin mühimmat deposunda şimdi bilinmeyen bir nedenle patlamalar meydana geldi. Patlama sesleri kentin birçok noktasından duyulurken, patlamanın çabucak akabinde okulda yangın çıktı. Yangın, sabahın birinci skent aydın haberleritlerinde söndürülürken, olayda can kaybı yaşanmadı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Tuzla Piyade Okulu yerleşkesinde skent aydın haberlerit 02.00 sıralarında patlama meydana geldi. 41. Bakım Tamir Müdürlüğü Ar-Ge Kısmı’nda bulunan mühimmat deposunda şimdi sebebi belirlenemeyen patlamanın akabinde yangın çıktı.

PATLAMA SESLERİ KENTİN BİRÇOK YERİNDEN DUYULDU

İstanbul’un birçok noktasında duyulan patlama sesleri tasa yaratırken, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye takımı sevk edildi. İtfaiye vazifelilerinin ağır eforuyla yangın yaklaşık 1 skent aydın haberleritte denetim altına alındı. Polis takımları ise etrafta güvenlik geniş çaplı güvenlik tedbirleri aldı.

MSB’DEN AÇIKLAMA GELDİ: CAN KAYBI YOK

Aktarılan Habere Nazaran Meydana Gelen Durum sonrası, Ulusal Savunma Bakanlığı, İstanbul Tuzla’da bulunan 41’inci Bakım Fabrika Müdürlüğü AR-GE binasında patlama meydana geldiğini, daha sonra çıkan yangından hayatını kaybeden ve yaralanan işçinin bulunmadığını açıkladı.

Bakanlığın toplumsal internet hesabından verilen bilgilendirme argümanında, “İstanbul Tuzla’da konuşlu bulunan 41’inci Bakım Fabrika Müdürlüğü AR-GE binasında, 8 Nisan tarihinde bir patlama meydana gelmiş ve yangın çıkmıştır. Yangına müdahale edilmiş ve söndürülmüştür. Olayda hayatını kaybeden ve yaralanan çalışanımız bulunmamaktadır” tabirlerini kullandı.

kent aydın haberleri / Muhammed Gencebay Gür – Şimdiki

Patlama,Yangın ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.