Türkşeker Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan görevden alındı

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. İdare Şurası Lideri Mücahit Alkan misyondan alınarak yerine Muhittin Şahin atanmasına ait Cumhurbaşkanı Kararı …

04.06.2022
Türkşeker Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan görevden alındı

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. İdare Şurası Lideri Mücahit Alkan misyondan alınarak yerine Muhittin Şahin atanmasına ait Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü ve İdare Şurası Lideri Mücahit Alkan vazifeden alınarak boşalan Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğüne ve İdare Şurası Başkanlığına Muhittin Şahin atandı. Karar, 233 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin 6’ıncı unsuru ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 2, 3 ve 4’üncü unsurları yeterince yapıldığı belirtildi.

Mücahit Alkan

İDARE KONSEYİ’NE DA ATAMA YAPILDI

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğünde açık bulunan İdare Konseyi üyeliklerine Adem Dinç, Hakan Bilir, Mehmet Hasdemir ve Mehmet Tunçak atandı. Karar 233sayılı Kanun Kararında Kararnamenin 8’inci hususu ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 2 ve 3’üncü hususları mucibince yapıldı.

ET VE SÜT KURUMU’NA ATAMA

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan İdare Heyeti üyeliğine Durali Koçak atandı. Karar, 33 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin 8’inci unsuru ile sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü hususları yeterince yapıldığı söz edildi.

Ayrıyeten, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü İdare Konseyi Üyeleri Aylin Çağlayan Özcan ve Volkan Keyifli Coşkun üç sayılı cumhurbaşkanlığı kararnamesinin ikinci unsuru yeterince misyondan alındı.

Öteki atamalar ise şu biçimde:

 • Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Lideri Mahmut Türk misyondan alındı. Yerine Hasan Güçlü atandı. Lider Yardımcılığına, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, Mersin Vilayet Müftüsü Şaban Kondi, Dış Alakalar Genel Müdürlüğüne ise Mahmut Özdemir atandı.
 • Bağlantı Başkanlığında açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliğine Ahmet Fazilet Erbek getirildi.
 • Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Amasya Müdürü Ahmet Kurt, Giresun Müdürü Mustafa Tosun, Mardin Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, Uşak Müdürü Mustafa Peltek, vazifeden alındı. Açık bulunan Bursa Müdürlüğüne Muhammer Doğan, Yalova Müdürlüğüne Arif Laçin, Uşak Müdürlüğüne Ekrem Boran, Kayseri Müdürlüğüne ise İsrafil Aktürk atandı.
 • Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığında açık bulunan İş Başmüfettişliğine Hüseyin Kocapiçak getirildi.
 • Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan Coğrafik Bilgi Sistemleri Genel Müdür Yardımcılığına Akın Kısa, Yalova Etraf ve Şehircilik Vilayet Müdürlüğüne, Burdur Etraf ve Şehircilik Vilayet Müdürü Murat Alacatlı, Malatya Etraf ve Şehircilik Vilayet Müdürlüğüne Ali Laloğlu atandı.
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Ahmet Dilsiz vazifesinden alındı. Bakanlıkta açık bulunan Spor Müşavirliğine Nesim Turan atandı.
 • Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı Başkanlığı 1’inci Hukuk Müşaviri Mehmet Parlak misyondan alındı.
 • Ulusal Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Heyeti üyesi Mustafa Gündüz vazifeden alındı. Açık bulunan Talim ve Terbiye Konseyi üyeliğine Ahmet İşleyen getirildi.
 • Sıhhat Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, yapılan yeterlilik imtihanında muvaffakiyet gösteren, Müfettiş Yardımcısı Tolga Kkent aydın haberlerin Sevinç ve Müfettiş Yardımcısı Halim Yıldırım atandı.
 • Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Lideri Kibar Altunal vazifeden alındı.
 • Tarım ve Orman Bakanlığı Dayanak Hizmetleri Dairesi Lideri Bülent Sezgin vazifeden alındı. Rehberlik ve Teftiş Lideri Çağlayan Odabaş misyondan alındı. Yerine Başmüfettiş Recep Semiz atandı. Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Avrupa Birliği ve Dış İlgiler Genel Müdürlüğüne, Ticaret Bakanlığı Memleketler arası Muahedeler ve Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Fuat Kasımcan getirildi. Açık bulunan Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Mehmet Tekin Arpacık, Strateji Geliştirme Başkanlığına ise Mustafa Alpaslan atandı.
 • Orman Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Çelik ve Şahin Aybal vazifeden alındı.
 • Karayolları Genel Müdürlüğü 3. Bölge Müdürü Turgut Aydın, 8. Bölge Müdürü Ökkeş Ceylan ve 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz vazifeden alındı. Genel Müdür Yardımcılığına Metin Aytekin ve Ahmet Sağlam, 4. Bölge Müdürlüğüne İlhan Aytekin, 9. Bölge Müdürlüğüne Savaş Bayındır, 12. Bölge Müdürlüğüne Alpaslan Eşlik atandı.
 • Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğünde açık bulunan 3. Bölge Müdürlüğüne Cemal Yaşar Tangül atandı. 6. Bölge Müdürü Oğuz Saygılı misyondan alındı. 5. Bölge Müdürlüğüne Ali Karabey, 6. Bölge Müdürlüğüne ise Aliseydi Felek getirildi.
aydın haberleri / İktisat

Genel Müdürlüğü,Karar,Bakanlığı,Müdürü,Sayılı,Genel Müdür,Müdürlüğüne,Başkanı,Başkanlığı,Ahmet,İş,Mehmet,Yönetim Şurası ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.