Türkmen yetkili Maruf, Türkiye’nin PKK’ya yönelik operasyonunun “bölgede barış için yapıldığını” söyledi

Irak Kürt Bölgesel İdaresi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Şurası Üyesi Aydın Maruf …

26.04.2022
Türkmen yetkili Maruf, Türkiye’nin PKK’ya yönelik operasyonunun “bölgede barış için yapıldığını” söyledi

Irak Kürt Bölgesel İdaresi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Şurası Üyesi Aydın Maruf, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonunun bölgede barış ve huzur için yapıldığını belirterek, “Biz Iraklı Türkmenler olarak…

Irak Kürt Bölgesel İdaresi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı ve Irak Türkmen Cephesi (ITC) Yürütme Heyeti Üyesi Aydın Maruf, Türkiye‘nin Irak’ın kuzeyinde terör örgütü Pkk‘ya yönelik operasyonunun bölgede barış ve huzur için yapıldığını belirterek, “Biz Iraklı Türkmenler olarak her vakit Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız.” dedi.

Türkmen Bakan Maruf, kent aydın haberleri muhabirine gönderdiği görüntü bildirisinde, Türkiye’nin terör örgütü Pkk‘ya yönelik Pençe-Kilit Operasyonu’na ait değerlendirmede bulundu.

Maruf, bildirisinde, “Son günlerde Türkiye Cumhuriyeti Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudut bölgesine PKK terör örgütüne karşı yapılan bu operasyon, haklı olarak, bölgede barış için, huzur için, birlikte yaşamak için yapılan bir operasyon olmuştur. Biz Iraklı Türkmenler olarak her vakit Türkiye Cumhuriyeti’nin yanındayız.” sözlerine yer verdi.

Türkmen Bakan, “Geçmişten bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti her vakit bölgede olan insanlara, vatandaşlara, bütün etnik kümelere, dini kümelere ayrım yapmadan büyük bir dayanak, büyük bir katkı sağlamıştır.” diye konuştu.

Maruf, iletisinde, şehitlere şanlı Allah’tan rahmet ve ailelerine de başsağlığı dileğinde bulundu.

kent aydın haberleri / Aktüel

Türkiye,Türkmen,Irak ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.