Türkiye’nin endişelerinde haklı olduğu bir kez daha kanıtlandı! İsveç devlet televizyonunda YPG/PKK propagandası

Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini veto etmesini haklı çıkartacak bir gelişme yaşandı. İsveç devlet televizyonu SVT, PKK’nın …

26.05.2022
Türkiye’nin endişelerinde haklı olduğu bir kez daha kanıtlandı! İsveç devlet televizyonunda YPG/PKK propagandası

Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini veto etmesini haklı çıkartacak bir gelişme yaşandı. İsveç devlet televizyonu SVT, PKK’nın uzantısı YPG’nin ele başı Salih Müslim’le bir röportaj yaptı. Müslim, röportajda İsveç’in YPG’yi asla bir terör örgütü olarak kabul etmeyeceğini öne sürdü.

İsveç‘in NATO’ya üyeliği konusunda Türkiye’nin telaşlarını lisana getirdiği bir periyotta SVT’ye röportaj veren terör örgütü elebaşı Müslim, İsveç’e güvendikleri istikametinde tabirler kullandı.

“İSVEÇ, YPG/PKK’YI TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMEYECEK”

İsveç devlet televizyonunun haberinde, terör örgütü elebaşı Müslim’in, Kuzey Avrupa ülkesinin NATO üyeliği için YPG’yi asla bir terör örgütü olarak kabul etmeyeceğini, Türkiye’nin NATO üyeliği konusundaki taleplerine olumlu karşılık vermeyeceği argümanına yer verildi.

PKK İLE İLGİLİ SORUYA KARŞILIK VEREMEDİ

Terör örgütü elebaşı Salih Müslim’in, muhabirin YPG’nin PKK’ya bağlı olup olmadığı tarafındaki sorusuna cevap vermek istemediği de görüldü.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASI YAPILDI

İsveç devlet televizyonunun bölgede çektiği imgelerde terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın birçok yerde asılı fotoğrafları da dikkati çekti.

kent aydın haberleri / Atila Altuntaş – Dünya

Terör Örgütü,İsveç ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.