Türkiye’de 2021 böyle geçti: Ekim

Türkiye’de 2021’in Ekim ayında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Roma’da gerçekleştirilen G20 Başkanlar Zirvesi’de ABD Lideri Joe Biden ile …

24.12.2021
Türkiye’de 2021 böyle geçti: Ekim

Türkiye’de 2021’in Ekim ayında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Roma’da gerçekleştirilen G20 Başkanlar Zirvesi’de ABD Lideri Joe Biden ile görüşmesi, Kovid-19’la çaba kapsamında üçüncü dozun yerli aşı TURKOVAC ile uygulanması için istekli olmak isteyenlerin edilen taleplarının…

Türkiye‘de 2021’in Ekim ayında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Roma’da gerçekleştirilen G20 Önderler Zirvesi’de ABD Lideri Joe Biden ile görüşmesi, Kovid-19’la çaba kapsamında üçüncü dozun yerli aşı TURKOVAC ile uygulanması için istekli olmak isteyenlerin edilen taleplarının alınmaya başlaması ve Atatürk Kültür Merkezi’nin açılış merasimi, gündemin değerli başlıkları ortasında yer aldı.

kent aydın haberleri muhabirinin derlediği bilgilere nazaran, ekim ayının kıymetli gelişmeleri şöyle:

1 EKİM

Skent aydın haberleridet Partisi Yüksek İstişare Heyeti Lideri Oğuzhan Asiltürk, tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve Yargıtay üyelerinin vazife müddetini 12 yılla sonlandıran, Danıştay ve Yargıtay üyelerinin vazife müddetlerini sona erdiren ve Danıştay Liderler Heyeti kararlarının kesin olmasını düzenleyen kanun kararlarının Anayasa’ya ters olmadıklarına ve iptal taleplerinin reddine karar verdi.

MİT ve TSK’nın Kandil’e yönelik ortak operasyonunda terör örgütü PKK/KCK’nın kelamda Kerkük alan sorumlusu Mehmet Hatip Arıtürk etkisiz hale getirildi.

2 EKİM

Sıhhat Bakanlığınca Kovid-19’la gayret kapsamında ülke genelinde uygulanan toplam aşı ölçüsü 110 milyon dozu geçti.

Skent aydın haberleridet Partisi Yüksek İstişare Konseyi Lideri Oğuzhan Asiltürk için Hacı Bayram Mescidi’nde cenaze merasimi düzenlendi. Cenaze merasimine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Lideri Mustafa Şentop, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin bununla birlikte ayrıyeten siyasi parti temsilcileri katıldı. Asiltürk’ün cenazesi, Cebeci Asri Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

3 EKİM

Bartın’da midibüsün devrilmesi sonucu Bartın Belediye Lider Yardımcısı Ahmet Kömeç ve bir kişi öldü, 19 kişi yaralandı.

Türkiye‘de 348 bin 462 Kovid-19 testi yapıldı, 27 bin 351 kişinin testi müspet çıktı, 194 kişi hayatını yitirdi.

4 EKİM

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı ögeler tarafından Nautical Geo araştırma gemisi, müsaadesiz girdiği Türk kıta sahanlığının dışına çıkarıldı.

Ulusal Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Pençe Yıldırım operasyon bölgesinde 12 PKK/KCK’lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Oğuzhan Asiltürk’ün hayatını kaybetmesiyle boşalan Skent aydın haberleridet Partisi Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığına, Genel Lider Temel Karamollaoğlu seçildi.

5 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yılı’nın açılışı münasebetiyle Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen merasimde, salgına karşı önlemlerin alınarak, üniversitelerde eğitim öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlı olduklarını bildirdi.

Yargıçlar ve Savcılar Konseyi, FETÖ iltisak ve irtibatı nedeniyle 13 hakim ve savcının meslekten çıkarılmasına karar verdi.

Dünyanın değerli ölçüde kargo uçağı Antonov An-225, yakıt ikmali yapmak için birinci kere İstanbul Havalimanı’na indi. Dünyanın kıymetli ölçüde kargo uçağı, yaklaşık iki skent aydın haberlerit süren yakıt ikmalinin akabinde Avusturya’nın Linz kentine gitmek için tekrar havalandı.

6 EKİM

Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT), 2012’de Hakkari Dağlıca’da 8 askerin şehit edildiği akına katılanlar ortasında yer alan PKK’lı terörist Özcan Yıldız’ı, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirdi.

ABD vatandaşı olduktan sonra Alpaslan Demir olan ismini değiştiren ve FETÖ’nün bâtın haber leşme programı ByLock’un lisans sahibi olduğunu kabul eden David Keynes’in “silahlı terör örgütü üyeliği” hatasından yargılanmasına başlandı.

7 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede, Türkiye-Rusya münasebetleri ve bölgesel hususlar ele alındı.

Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan ve terör örgütü DEAŞ ismine Suriye’de fkent aydın haberleriliyet gösterdiği tespit edilen Rusya asıllı A.R, Ankara’da düzenlenen operasyonla yakalandı.

8 EKİM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van ve Hakkari’deki operasyonlarda 405 kilo 600 gram, İstanbul’da bir tıra düzenlenen operasyonda 88 kilo 900 gram, Gaziantep’te ise 87 kilogram eroin ele geçirildiğini açıkladı.

Beşiktaş taraftar kümesi Çarşı üyeleri, Anadolu Kültür AŞ İdare Heyeti Lideri Osman Kavala ve firariler eski CIA danışmanı Henri Barkey ile Can Dündar’ın da ortalarında bulunduğu 52 sanığın, “15 Temmuz darbe girişimi” ve “Gezi Parkı olayları”na ait savlar kapsamında yargılanmasına başlandı.

9 EKİM

Türkiye‘de 348 bin 856 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 645 kişinin testi müspet çıktı, 206 kişi ömrünü yitirdi. 18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 74,36, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 87,75 olarak kayıtlara geçti.

10 EKİM

İçişleri Bakanlığı, isim ve soyadı değişikliğine ait edilen talepların, e-Devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.

11 EKİM

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde servis minibüsünün devrilmesi sonucu 5 öğrenci öldü, 5 öğrenci yaralandı. Kazayla ilgili gözaltına alınan servis minibüsünün şoförü tutuklandı.

Kamuoyunda “Çiftlik Bank” olarak bilinen sistemin kurucusu Mehmet Aydın’ın da ortalarında bulunduğu 17 kişi hakkında, 130 kişiyi mağdur ettikleri gerekçesiyle 784’er yıldan 2 bin 608’er yıla kadar mahpus cezası istemiyle hazırlanan yeni iddianame, gönderildiği ağır ceza mahkemesince kabul edildi.

Alkent aydın haberlerittin Çakıcı’ya CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tabirleri nedeniyle “kamu görevlisine karşı vazifesinden ötürü alenen hakaret” ve “tehdit” suçlamalarıyla yargılandığı davada 1 yıl 8 ay mahpus cezası verildi.

12 EKİM

İçişleri Bakanlığınca Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Çaba Daire Başkanlığı uyumunda 28 vilayette nitelikli dolandırıcılık yaptığı belirlenen 20 hata örgütü üyesi 235 şüphelinin yakalanması hedefiyle “Çekirge” ismi verilen operasyon başlatıldı.

İzmir Adliyesine yönelik 5 Ocak 2017’de terör örgütü PKK/KCK mensuplarınca düzenlenen, polis memuru Fethi Sekin ile adliye işçisi Musa Can’ın şehit olduğu akında kullanılan bomba ve tüfek fişeklerini temin ettiği belirlenen Suriye asıllı PKK/KCK’lı terörist Kanıt Hıso yakalandı.

13 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Lideri Şahap Kavcıoğlu’nu kabul etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, birtakım siyasetçilerin basın organlarına yansıyan “siyasi cinayetler işlenebileceği” savlarıyla ilgili resen soruşturma başlattı.

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yerli Kovid-19 aşısı TURKOVAC’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlandıklarını belirterek, koronavirüs geçirmemiş ve iki doz aşı yaptırmış 18-59 yaş arasındakileri, üçüncü doz aşıları için TURKOVAC gönüllüsü olmaya davet etti.

Kovid-19’la gayret kapsamında üçüncü dozun, yerli aşı TURKOVAC ile uygulanması için istekli olmak isteyenlerin edilen talepları, e-Nabız üzerinden alınmaya başladı.

14 EKİM

Ulusal Savunma Bakanlığı, son beş günde Fırat Kalkanı bölgesinde 13, Barış Pınarı bölgesinde 3 olmak üzere, taarruz teşebbüsünde bulunan 16 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

15 EKİM

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Lideri Şahap Kavcıoğlu ile görüştü.

Türkiye’de 363 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 694 kişinin testi olumlu çıktı, 181 kişi ömrünü yitirdi.

16 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, veda ziyaretinde bulunan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile İstanbul’daki Huber Köşkü’nde görüştü.

Elebaşılığını Sedat Peker’in yaptığı kabahat örgütüne soruşturma kapsamında 26’sı tutuklu 92 kuşkulu hakkında iddianame hazırladı. İddianamede, Peker’in “tasarlayarak taammüden öldürmeye azmettirme” hatasından ağırlaştırılmış müebbet, “suç işlemek gayesiyle silahlı örgüt kurma ve yönetme”, “silahla yağma kabahatine azmettirme”, “tefecilik” ve “silahla taammüden yaralama” hatalarından toplam 262 yıl 8 aydan 392 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

17 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya’yı kapsayan Afrika cinsine çıktı.

İstanbul Barosu Başkanlığına Mehmet Durakoğlu yine seçildi.

18 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika seyahatinin birinci durağı Angola’nın başşehri Luanda’da Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço ile görüştü. Erdoğan, düzenlenen ortak basın toplantısında, “Adil bir dünya talebimiz var. Adil bir dünya için de el ele vermemiz lazım. Korkmamak gerekiyor. Şayet korkarsak, korktukça bu zulüm tüm Afrika’yı kuşatacaktır.” sözlerini kullandı.

Ulusal Teknoloji Atağı ülküsünün ve ulusal Srehberaydin.com’ların öncü ismi Baykar İdare Konseyi Lideri Özdemir Bayraktar (72), kalp rahatsızlığı ve akciğer kanseri nedeniyle İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Diplomasi muhabirliğinin değerli isimlerinden Milliyet Gazetesi müellifi Sami Kohen, tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında hayatını kaybetti.

Erciyes Üniversitesi ile Sıhhat Bakanlığı Türkiye Sıhhat Enstitüleri Başkanlığı iş birliğiyle geliştirilen ve Faz-3 çalışmaları devam eden Kovid-19 aşısı “TURKOVAC”, 2 doz Sinovac aşısı olmuş ve Kovid-19’a yakalanmamış gönüllülere 3. doz olarak uygulanmaya başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir müddettir kamuoyunda tartışılan “siyasi cinayet” tezleriyle ilgili avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı mürackent aydın haberleritta bulundu.

Kamuoyunda “Bataklık” ismi verilen operasyonda yakalanan ve “suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama ve uyuşturucu ticareti” hatalarından haklarında dava açılan 73 kişinin yargılanmasına başlandı.

19 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika çeşidinin ikinci durağı Togo’da Cumhurbaşkanı Faure Essozimna Gnassingbe ile görüştü. Erdoğan, Burkina Faso Cumhurbaşkanı Christian Kabore ve Liberya Devlet Lideri George Manneh Weah ile de çalışma yemeğinde bir ortaya geldi.

Baykar İdare Konseyi Lideri Özdemir Bayraktar, Fatih Mescidi’nde kılınan cenaze namazının akabinde Sarıyer’in Garipçe Mahallesi’ndeki aile kabristanına defnedildi.

20 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika çeşidinin son durağı olan Nijerya’da Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile görüştü. Erdoğan, ortak basın toplantısında, “Terör örgütleri, silahlı çeteler ve deniz haydutlarıyla eş vakitli uğraş yürüten Nijerya ile askeri savunma ve güvenlik bahislerindeki birliğimizi güçlendiriyoruz.” dedi.

DÜZGÜN Parti Genel Lideri Akşener, partisinin “İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem” çalışmasını CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.

Batı müziğinin Türkiye’deki öncülerinden kabul edilen Durul Gence kanser tedavisi gördüğü Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 81 yaşında hayata veda etti.

Konya’da birebir aileden 7 kişinin öldürüldüğü silahlı taarruzla ilgili soruşturmanın iddianamesinde, sanıklar için 7’şer sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istendi.

21 EKİM

18 Ekim’de hayatını kaybeden gazeteci-yazar Sami Kohen’in cenazesi Neva Şalom Sinagogu’nda düzenlenen merasimin akabinde Ulus Musevi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

22 EKİM

MİT’in Türkiye-Irak hududundan 170 kilometre kadar uzaklıktaki Kerkük kırsalında düzenlediği operasyonda, terör örgütü PKK/KCK’nın kelamda yöneticilerinden “Şilan Guyi” kod isimli Taybet Bilen ve beraberindeki iki terörist etkisiz hale getirildi.

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 6 yıl evvel 34 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısına ait davada yargılanan Yakup Şahin, 34 sefer ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası, 70 defa 27 yıl mahpus cezası ile 40 bin lira para cezasına çarptırdı.

-“Seksenler” dizisinde “Seyfi” karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, dizi setinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybetti.

23 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimi büyükelçilerin Osman Kavala’nın yargılandığı davayla ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “Talimatı Dışişleri Bakanı’mıza verdim, ‘Bu 10 büyükelçinin bir an evvel istenmeyen adam ilan edilmesini çabucak halledeceksiniz.’ dedim.” açıklamasını yaptı.

24 EKİM

Kanser tedavisi gördüğü hastanede 20 Ekim’de ömrünü yitiren 81 yaşındaki müzisyen Durul Gence, İsmet Oğultürk Mescidi’nde kılınan cenaze namazının akabinde Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

25 EKİM

ABD ve öteki birtakım ülkelerin Ankara büyükelçilikleri, diplomatların bulunduğu ülkelerin kanun ve nizamlarına riayet etmesini öngören Diplomatik Münasebetler Hakkındaki Viyana Mukavelesi’nin 41. unsuruna riayet edildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının akabinde millete seslenerek, “Ülkelerin kanunlarına ve nizamlarına uyulacağı, iç işlerine karşılamayacağı tkent aydın haberlerihhüdüne bağlılıklarını söz eden bu büyükelçilerin artık Türkiye’nin egemenlik hakları konusundaki beyanlarında daha dikkatli olacaklarına inanıyoruz. Ülkemizin bağımsızlığına ve milletimizin hassasiyetlerine hürmet duymayan hiç kimsenin, sıfatı ne olursa olsun bu ülkede barınamayacağını da ayrıyeten söz etmek istiyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın onayladığı “2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı” Resmi Gazete’de yayımlandı.

26 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan’ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği birinci havalimanı olan Fuzuli Memleketler arası Havalimanı’nın açılışını Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptı.

28 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayımladığı görüntülü bildirisinde, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı artık ufukta uygunca belirmişken, hiçbir gücün, hiçbir kirli senaryonun Türkiye’yi tökezletmeyi amaçlayan hiçbir sinsi hücumun bizi yolumuzdan alıkoymasına müsaade vermeyeceğiz.” dedi.

Ulusal Savunma Bakanlığından verilen bilgilendirme argümanında, Türkiye ve ABD Savunma bakanlıkları ortasında, F-35 konusundaki ihtilafın giderilmesi ve mali konuların görüşülmesi için Ankara’da toplantı yapıldığı ve müzakerelere devam edilmesi konusunda mutabık kalındığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “siyasi cinayet” argümanlarıyla ilgili soruşturma açan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla verdiği dilekçede CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun soruşturma kapsamında sözünün alınmasını istedi.

İsimli Tıp Kurumu, 28 Şubat davasında verilen müebbet mahpus cezaları katılaşan eski generaller Hakkı Kılınç ve Erol Özkasnak’ın cezaevinde kalmalarına mani bir hastalıkları olmadığı istikametinde rapor hazırladı.

Ankara’nın Mamak ilçesindeki konutta Esra Hankulu’nun vefatına ait Ümitcan Uygun’un da ortalarında bulunduğu 3 sanık hakkındaki iddianame kabul edildi.

29 EKİM

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta ve dış temsilciliklerde merasimlerle kutlandı.

İstanbul’da yenilenen Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Açılışta Hasan Uçarsu’nun bestelediği, librettosunu Halit Refiğ’in birebir isimli senaryosundan Bertan Rona’nın yazdığı “Sinan” operası sergilendi.

Etraf ve Şehircilik Bakanlığının isminin “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı” olarak değiştirilmesini içeren “Bazı Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç Yönetimi Genel Müdürlüğünün statüsünün değiştirilerek “Göç Yönetimi Başkanlığı” ismiyle fkent aydın haberleriliyetini sürdürmesine de kararnamede yer verildi.

30 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya’nın başşehri Roma’da gerçekleştirilen G20 Önderler Tepesi’ne katıldı.

Erdoğan temasları kapsamında İtalya Başbakanı Mario Draghi, AB Kurulu Lideri Ursula von der Leyen, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de bir ortaya geldi.

Irak’ın kuzeyinde 1917 rakımlı zirvede teröristlerin silah deposu olarak kullandığı mağara Mehmetçik tarafından ele geçirildi.

İçişleri Bakanlığı, hudut içinde ve hudut ötesinde Türkiye’nin güvenliğine yönelik çalışmalarda 2011’den bu yana 102 farklı uyruktan 8 bin 585 yabancı terörist savaşçının hudut dışı edildiğini bildirdi.

“Suç örgütü elebaşı” olduğu teziyle 2005’ten beri tutuklu bulunan Kürşad Yılmaz’ın, tekrar yargılanma talebi, evraktaki bir kısım hatalar tarafından kabul edildi. 32 yıllık cezadan berkent aydın haberlerit eden Yılmaz, cezaevinden salıverildi.

31 EKİM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Başkanlar Tepesi’nin düzenlendiği Nuvola Kongre Merkezi’nde ABD Lideri Joe Biden ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı, yaklaşık 1 skent aydın haberlerit 10 dakika süren görüşmenin müspet bir atmosferde gerçekleştiğini, ikili münasebetler ve bölgesel hususların ele alındığını bildirdi. Görüşmede iki başkanın, Türkiye-ABD alakalarını daha da güçlendirmek ve geliştirmek için müşterek irade beyanında bulunduğu, bu doğrultuda ortak bir düzenek kurulması konusunda mutabık kaldığı aktarıldı.

Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında, ABD Lideri Biden ile görüşmesinde, Suriye’de bulunan terör örgütlerinin Amerika’dan aldığı dayanak konusunda hüzünlerini ilettiğini belirterek, “Bundan sonraki süreç inanıyorum ki bu türlü devam etmeyecektir.” dedi. Erdoğan, Türkiye’nin F-16 savaş uçaklarına ait talebinin de gündeme geldiğini, mevzuyla ilgili Biden’ın olumlu yaklaşımını gördüğünü tabir etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Roma’daki G20 Başkanlar Doruğu temasları kapsamında Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve AB Kurulu Lideri Charles Michel ile de görüştü.

kent aydın haberleri / Ayşe Şensoy Boztepe – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.