Turgutlu’da deve güreşi heyecanı 7’nci kez yaşandı

Turgutlu Belediyesi, Klâsik Deve Güreşleri’nin yedincisini harika bir tertiple gerçekleştirdi. MANİSA (rehberaydin.com) – Turgutlu Belediyesi …

13.12.2021
Turgutlu’da deve güreşi heyecanı 7’nci kez yaşandı

Turgutlu Belediyesi, Klâsik Deve Güreşleri’nin yedincisini harika bir tertiple gerçekleştirdi.

MANİSA (rehberaydin.com) – Turgutlu Belediyesi, Klâsik Deve Güreşleri’nin yedincisini harika bir tertiple gerçekleştirdi.

Turgutlu Belediyesinin konut sahipliğinde bu yıl yedinci sefer düzenlenen Klasik Deve Güreşleri şölen havasında geçti. Binlerce deve güreşi severlerin bir ortaya geldiği 7. Klâsik Deve Güreşleri; Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir, Çanakkale ve Burdur’dan getirilen 120 pehlivan devenin kıyasıya uğraşına sahne oldu.

Musalaryeniköy Arena’da başlayan Turgutlu Belediyesi 7. Klasik Deve Güreşleri’ne Turgutlu halkı ağır ilgi gösterirken tıpkı vakitte etraf vilayet ve ilçelerden de pek çok deve güreşi sever katıldı.

Renkli ve heyecan dolu anların yaşandığı 7. Klasik Deve Güreşleri’nde dereceye giren develerin sahiplerine kupaları takdim edildi.

Turgutlu’da kültür ve geleneklerin hak ettiği formda yaşatıldığını tabir eden Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın, “Turgutlu’muz deve güreşleri ile bir kere daha şenlendi. Hemşehrilerimiz ile pek çok vilayet ve ilçeden vatandaşımızın iştirakleriyle epey hoş bir aktifliğe imza attık. Cet sporlarımızı, kültür ve geleneklerimizi hak ettikleri formda yaşatıyor olmaktan ötürü son derece memnun ve gururluyum. Deve güreşlerine gönül vererek bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimize ve bu hoş tertipte emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Turgutlu Belediyesi 7. Klâsik Deve Güreşleri’ne Turgutlu Belediye Lideri Çetin Akın ile birlikte Eşi Sabriye Akın, CHP Turgutlu İlçe Lideri Hüseyin Oğuz, Turgutlu Belediye Lider Yardımcıları Fırat Honaz ve Ahmet Daşkan, Turgutlu Belediyesi Meclis Üyeleri, Musalaryeniköy Mahalle Muhtarı Yıldıray Aktaş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Lideri Hasan Hüseyin Coşkun, Zirkent aydın haberlerit Odası Lideri Abdullah Şenol ve muhtarlar katıldı. – MANİSA

aydın haberleri – Spor Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.