Tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili sevindiren gelişme: İlk kez tepki veriyor

Geçtiğimiz günlerde annesi tarafından sokağa bırakılan Nisa bebek tüm Türkiye’nin yüreğini dağlamıştı. Bakan Koca, daha evvel öldüğü tez edilen …

09.04.2022
Tüm Türkiye’nin yüreğini dağlayan Nisa bebeğin sağlık durumuyla ilgili sevindiren gelişme: İlk kez tepki veriyor

Geçtiğimiz günlerde annesi tarafından sokağa bırakılan Nisa bebek tüm Türkiye’nin yüreğini dağlamıştı. Bakan Koca, daha evvel öldüğü tez edilen Nisa bebeğin sıhhat durumunu paylaşarak, “Durumu beyin vefatı açısından takip edilen Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra birinci sefer, ağrılı uyaranlara şuurlu olmasa da tepki veriyor.” dedi.

İstanbul Pendik’te 29 Mart Salı günü meydana gelen olayda Acil Tıp Teknisyeni olarak misyon yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz ve beraberindeki grup, Pendik’te boş toprağa bırakılmış bebek ihbarına gitti. Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci ismini verdi. Nisa bebek bir anda Türkiye’nin de gündemine oturdu.

“DURUMU HASTANEDE TAKİP EDİLİYOR”

Nisa Mihriban, sıhhat denetimlerinin akabinde Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne götürüldü. Bir müddet sonra sıhhat durumu berbata gittiği açıklanan ‘Nisa Mihriban’ bebek ağır bakıma kaldırıldı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca dün akşam skent aydın haberleritlerinde toplumsal medyadan yaptığı açıklamayla “ATT Büşra’nın ismini koyduğu terk edilmiş NİSA BEBEK, yuvaya teslim edildikten bir müddet sonra, hayati sıhhat sıkıntıları sebebiyle hastaneye kaldırıldı. Durumu Bakırköy Dr. Sadi Konuk Hastanesinde takip ediliyor. ATT Büşra ve Nisa bebeği evlat yerine koyan herkes ismine üzgünüz.” bilgisini verdi.

ANNESİ TUTUKLANDI

Nisa bebeği sokağa terk eden biyolojik anne ise “Kasten öldürmeye teşebbüs” ve “Terk” kabahatlerinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“ÇOK AĞLIYORDU”

Öte yandan Nisa bebeğin rahatsızlığı üzerine polis soruşturma başlattı. Olayla ilgili iki bakıcının kuşkulu olarak sözü alındı. Bakıcı D.Y hakkında ihmal teziyle süreç başlatıldı. Yaklaşık bir hafta evvel işe başladığı öne sürülen bakıcı D.Y. tabirinde; “Tek anne olarak çalışıyordum. Yuvaya geldikten sonra çocuklara mama vermeye başladım. Nisa bebek çok ağlıyordu evvel ona verdim. Kucağıma alıp biberon ile besledim ve yatağına yatırdım. Öbür çocuklar da ağladığı için tek tek besledim” dediği öne sürüldü.

BAKAN KOCA, AKŞAM Skent aydın haberleriTLERİNDE SEVİNDİREN HABERİ VERDİ

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Nisa bebeğin durumunda gelişme: Durumu beyin mevti açısından takip edilen Nisa bebekten sevindirici haber var. Hastaneye kaldırıldıktan sonra birinci kere, ağrılı uyaranlara şuurlu olmasa da tepki veriyor. Doktorlarımız ellerinden geleni yapıyor. Siz de dualarınızı eksik etmeyin.” tabirlerini kullandı.

Nisa,Bebek,Durumu,Bebeği ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.