Tüm gözler bugün gerçekleşecek müzakerelere çevrilmişken, Rusya yine Kiev’de sivilleri bombaladı

Ukrayna Devlet Acil Durum Hizmetleri, Rus ordusunun bu gece başşehir Kiev’deki alışveriş merkezine düzenlediği hücumda 4 kişinin hayatını …

21.03.2022
Tüm gözler bugün gerçekleşecek müzakerelere çevrilmişken, Rusya yine Kiev’de sivilleri bombaladı

Ukrayna Devlet Acil Durum Hizmetleri, Rus ordusunun bu gece başşehir Kiev’deki alışveriş merkezine düzenlediği hücumda 4 kişinin hayatını kaybettiğini, bir kişinin de yaralandığını bildirdi. Öte yandan savaşın 26. gününde iki ülke heyetleri bugün bir kere daha müzakere masasına oturacak.

Rusya işgalinin 26. gününde Ukrayna‘da hücumlar devam ediyor. Ukrayna Devlet Acil Durum Hizmetleri, Rus ordusunun bu gece başşehir Kiev’deki alışveriş merkezini bombaladığını açıkladı.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Müthiş olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Kiev’in Podilskyi semtindeki alışveriş merkezine gerçekleştirilen akının akabinde olay yerinde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü belirtilerek, “4 kişi olay yerinde hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı. Bilgiler netleşiyor.” tabiri yer aldı.

Kiev Belediye Lideri Vitaliy Kliçko, Telegram hesabından yaptığı paylaşımda, Kiev’in Podilskyi semtinde patlama seslerinin duyulduğunu duyurmuştu.

MÜZAKERELER BUGÜN DEVAM EDECEK

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mrehberaydin.comil Podolyak, Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşta ateşkes sağlanması için başlatılan müzakerelerin 21 Mart Pazartesi günü çevrim içi devam edeceğini bildirdi. Podolyak, Rusya ile Ukrayna ortasındaki müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamada, müzakerelerin bugün çevrim içi devam edeceğini belirterek, “Bundan evvel çalışma alt kümelerinde son derece ağır bir çalışma vardı.” dedi.

ZELENSKİ’DEN PUTİN’E GÖRÜŞME BİLDİRİSİ

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Ukrayna başkanı Zelenski, “Putin ile görüşme imkanına sahip olmak için rastgele bir formatı, rastgele bir bahtı kullanmamız gerektiğini düşünüyorum lakin bu teşebbüsler başarısız olursa bu bir üçüncü dünya savaşının başladığı manasına gelir. Onunla müzakereye hazırım. Son iki yıldır hazırdım. Müzakereler olmadan bu savaşı bitiremeyeceğimizi düşünüyorum.” dedi.

MARİUPOL’DEN İNSANİ YARDIM KORİDORLARI AÇILACAK

Rusya Savunma Bakanlığı, 21 Mart sabah prestiji ile Mariupol’den insani yardım koridorlarının açılacağını duyurdu. Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Denetim Merkezi Lideri Mrehberaydin.comil Mizintsev, yaptığı açıklamasında, Ukrayna’daki insani yardım koridorları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu, Moskova skent aydın haberleritiyle 10.00’dan itibaren Mariupol’den doğu ve batıya insani yardım koridorlarının açılacağını belirtti.

kent aydın haberleri / Davit Kachkachishvili – Dünya

Ukrayna,Rusya,Müzakereler ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.