TESK Genel Başkanı Palandöken açıkladı: Kredi kartına taksitli satış her kesimi rahatlatır

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, kur dengesizliğine karşı beyaz eşya, altın, mobilya …

27.11.2021
TESK Genel Başkanı Palandöken açıkladı: Kredi kartına taksitli satış her kesimi rahatlatır

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, kur dengesizliğine karşı beyaz eşya, altın, mobilya, teknolojik eserler, elektronik eserlerinde alım kolaylığı sağlamak ismine taksit sayısı sınırlamasının artırılması ge…

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, kur dengesizliğine karşı beyaz eşya, altın, mobilya, teknolojik eserler, elektronik eserlerinde alım kolaylığı sağlamak ismine taksit sayısı sınırlamasının artırılması gerektiğini belirtti.

Birtakım eserlerde ödeme kısıtlılığının esnetilmesi gerektiğini vurgulayan Palandöken şu kelamları kaydetti:

”Bu yıl kredi kartına taksit sayısı mobilya ve beyaz eşyada 12 aydan 9 aya indirilmiş, TV alımında 5 bin TL ve üzerinde 4 ay taksit imkanı sağlanmıştı. Pandemi tesirleri hala ülkemizde ve dünyada devam ederken, süreksiz olduğuna inandığımız ve güvendiğimiz kur fiyatlarındaki yükseliş, birçok eser kümesinde fiyatların da direkt artmasına neden oldu. Kasım ayında birçok eser kümesinde, gerek e-ticaret gerek perakende dükkan satışlarında indirimler gerçekleşmesine karşın fiyatlarda değerli bir artış oldu.

DAHA UZUN VADE HER KISMI RAHATLATACAK

Eşyasını yenilemek isteyen, ikram almak isteyen, yeni evlenecek olanlar üzere birçok vatandaşımız alacağını ertelemeden, daha kolay ödeme formu sağlanmalı. Bu nedenle vatandaşlara daha kolaylaştırıcı bir adım atmak için bu taksit sayısı sınırlaması beyaz eşya, altın, mobilya, teknolojik eserler, elektronik eserlerde artırılmalı. Ekonomik manada daha uzun vadeye yayılan ödemeler her kısmı rahatlatacak, piyasalarda sakinlik yaşanmasına sebep olmayacaktır.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.