Terör örgütü PKK, Deyrizor’da cami basıp Kur’an-ı Kerim yaktı

Suriye’de Deyrizor’un Darnaj kasabasında cami imamının meskeni ateşe verildi. Mescide saldırıp Kur’an-ı Kerimleri yakan teröristler, karşı çıkan …

28.03.2022
Terör örgütü PKK, Deyrizor’da cami basıp Kur’an-ı Kerim yaktı

Suriye’de Deyrizor’un Darnaj kasabasında cami imamının meskeni ateşe verildi. Mescide saldırıp Kur’an-ı Kerimleri yakan teröristler, karşı çıkan vatandaşların meskenlerini ateşe verip, ortalarında çocukların da bulunduğu onlarca sivili tutukladı. Sokağa çıkma yasağı uygulanan kasabada sivillerin öldürüldüğü sav edildi.

Pkk‘lı teröristlerin Suriye’de dini pahalara yönelik akınları her geçen gün daha da artıyor. Fırat’ın doğusunda işgal altında tuttukları bölgelerde halka zulmederken sistemli olarak mescitlere de saldıran PKK, son olarak Deyrizor’un Darnaj kasabasında cami imamının meskenini ateşe verdi.

KARŞI ÇIKAN VATANDAŞLARIN MESKENLERİNİ DE ATEŞE VERDİLER

Mescide saldırıp Kur’an-ı Kerimleri yakan teröristler, imam Usame Halil el-Vatban başta olmak üzere kendilerine karşı çıkan herkesi de tutukladı. Halkı kışkırtmak için Kur’an-ı Kerimleri yere atıp yakan teröristler, karşı çıkan vatandaşların da meskenlerini ateşe verdi. Ortalarında çocukların da bulunduğu onlarca sivil hiçbir münasebet gösterilmeksizin gözaltına alındı.

PAZAR VE ALIŞVERİŞ NOKTALARINI BÜSBÜTÜN KAPATTILAR

Kasaba halkı uzun müddettir keyfi tutuklamalar, sivillere yönelik ihlaller ve dini kıymetlere yönelik ataklar nedeniyle aksiyonlar düzenliyordu. Sokağa çıkma yasağı getiren teröristler, pazar ve alışveriş noktalarını büsbütün kapattı. Bölgeye giriş ve çıkışların yasaklanmasıyla besin girişi ve hastaların tedavisi sekteye uğradı.

SİVİLLERİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ SAV EDİLİYOR

Fırat kıyısında onlarca hasta, bayan ve çocuğun beklediği belirtiliyor. Öte yandan; bölgede yaşayan Müslüman Suriyeli Kürtler, teröristlerin İslam’a yönelik taarruzlarına karşı çıkıyor. Yeni Şafak’ın haberine nazaran sokağa çıkma yasağının akabinde silah seslerinin dinmediği kasabada sivillerin öldürüldüğü argüman ediliyor.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.