Tepe Sosyal Tesisleri yenilendi

Menemen Belediyesi, Zirve Toplumsal Tesisleri’ndeki birinci etap bakım çalışmalarını bitirerek hemşerilerinin hizmetine sundu. MENEMEN, İZMİR …

14.12.2021
Tepe Sosyal Tesisleri yenilendi

Menemen Belediyesi, Zirve Toplumsal Tesisleri’ndeki birinci etap bakım çalışmalarını bitirerek hemşerilerinin hizmetine sundu.

MENEMEN, İZMİR (Bültenler) – Menemen‘in doyumsuz görünümü eşliğinde, doğal hoşluğu ve yeşillikler içerisinde bulunan Zirve Toplumsal Tesisleri; düğün, nişan, sünnet ve özel günlerde de kaliteli hizmet anlayışıyla mutluluklara ortak oluyor.

Menemen Belediyesi, Lider Vekili Aydın Pehlivan’ın talimatıyla eskiyen Zirve Toplumsal Tesisleri’nde bakım çalışması başlattı. Birinci etap bakım çalışmaları kapsamında 1000’er metre kadarkare alana sahip düğün salonları bakımdan geçti ve kullanılamaz hale gelen havuz yenilendi. Güvenlik altına alınan tesiste yapılan peyzaj çalışmaları sonrası ortaya görsel yanı güçlü imgeler çıktı. Düğün, nişan üzere tertiplerde yaz periyodunun sona erdiği tesiste, önümüzdeki dönem rezervasyon talepleri de alınmaya başladı.

BİRİNCİ ETAP TAMAM

Hususla ilgili açıklamalarda bulunan Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Uzun müddettir âtıl durumda olan Zirve Toplumsal Tesislerimizi bu durumdan kurtararak ve ilçemize yakışır hale getirmek için kollarımızı sıvadık. Gruplarımızın özverili çalışmaları sayesinde birinci etap çalışmalarını tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı başardık.

Tesisimizi, hemşerilerimizin düğün, sünnet ve nişan üzere tertiplerini daha kaliteli bir ortamda gerçekleştirebilecekleri yere dönüştürdük. Toplumsal tesisimizin her köşesinde toplum sıhhatini korumak maksadıyla periyodik olarak ilaçlama ve dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Büsbütün yenilediğimiz havuzumuzda ise bir yandan etkinlikler düzenlerken bir yandan da ‘Menemen’de yüzmeyi bilmeyen kalmasın’ diyerek alanında uzman öğreticiler tarafından yaz boyunca çocuklarımıza yüzme kursu verdik. Bu alandaki yapılan peyzaj çalışmaları tesisimize renk katarken, bakımdan geçirdiğimiz salonlarımızda da kıymetli hemşerilerimizin mutluluğuna ortak olduk. Bütün vatandaşlarımızı uygun maliyetli ve kaliteli hizmet alabilecekleri tesisimizi yaşamaya bekliyoruz” dedi.

İKİNCİ ETAP GÖRSEL ŞÖLEN SUNACAK

İkinci etap çalışmaları hakkında da bilgi veren Lider Vekili Pehlivan, “Sosyal tesisimizde sürat kesmiyoruz. Daha evvel yüzme havuzunun yalıtımı yanlış yapıldığı için çabucak alt kısmında yer alan konuk meskenimiz büyük ziyan gördü. Odalar nem ve su yüzünden kullanılamaz hale geldi. 10 odalı konuk evlimizde de bakım çalışmalarını başlattık.

Tesis hudutları içerisinde yapacağımız özgün dokunuşlarla bölgeyi Menemenin cazibe noktalarından biri haline getireceğiz. Salonların yan tarafında günün her skent aydın haberleritinde vatandaşlarımıza hizmet vermesi için iki katlı kafeterya tasarladık. Çok yakında rehberaydin.comlesini gerçekleştirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Burada konuklarımızı Menemen Mutfağımızın baş döndüren lezzetleriyle tanıştıracağız.

Ayrıyeten tesislerin ön kısmından aşağıya hakikat inen rekreasyon alanımızla ilgili çok hoş bir tasarım hazırladık. Bu bölgede yapacağımız kamulaştırma çalışmalarıyla sağ tarafa 2 bin kişilik amfi tiyatro, sol tarafta da tarihi Ermeni Kilisesini onarımını gerçekleştiriyoruz. Halkın kullanımına açacağımız rekreasyon alanında da şelale biçiminde aşağıya yanlışsız inen havuzlar bölgemiz olacak. İnşallah rabbim bizlere bu hizmetleri en kısa vakitte tamamlayıp, yüzümüzün akıyla vatandaşlarımızın kullanımına sunmayı nasip eder. Zira Menemen ve Menemenliler her şeyin en uygununa layıktır” diye konuştu.

Bültenler – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.