Tekeli Kavşağı çözüme kavuştu, mahalle halkı teşekkür etti

Aydın’ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi hudutları içerisinde yer alan ve halk ortasında ‘Tekeli Kavşağı’ olarak anılan bölge tahlile kavuştu …

23.03.2022
Tekeli Kavşağı çözüme kavuştu, mahalle halkı teşekkür etti

Aydın’ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi hudutları içerisinde yer alan ve halk ortasında ‘Tekeli Kavşağı’ olarak anılan bölge tahlile kavuştu.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Efeler ilçesi Umurlu Mahallesi sonları içerisinde yer alan ve halk ortasında ‘Tekeli Kavşağı’ olarak anılan bölge tahlile kavuştu. Şoförlerin ve mahalle sakinlerinin adeta dehşetli düşü olan kavşağa, ışıklandırma sistemi yapıldı. Kavşak üzerinde meydana gelen kazalar ve can güvenliğinden tasa eden vatandaşlar, yapılan haberlerin akabinde tahlil üretenlere teşekkür etti.

Aydın- Denizli Karayolu üzerinde bulunan denetimsiz kavşakta, çok sayıda trafik kazasının yaşandığını söz eden mahalle sakinleri, kavşağa sinyalizasyon yapılmasının akabinde yaşadıkları tedirginliklerinin azaldığını söz etti.

Mahalleyi adeta ikiye ayıran karayolunun bulunduğu kavşakta, yaya trafiğinin de ağır olduğunu ve karşıya geçmeye korktuklarını tabir eden mahalle sakinlerinden Kadriye Karabıyık; “Bu bölgede çabucak her gün trafik kazası meydana geliyordu. Kavşağın bulunduğu alandaki hafif kıvrım ve bariyerler şoförlerin görüşlerini de kısıtlıyor. Kavşaktan dönüş yapmak isteyen araçlar fazla öne çıkınca istenmeyen kazalar meydana geliyordu. Aslında burada Aydın – Denizli yolu üzeri olduğu için çok sayıda araç geçişi oluyor. Artık bu bölgede ambulans sesine de alıştık. Burada mümkün bir facianın önüne geçilmesini ve bu kavşağa bir tahlil bulunmasını istiyorduk. Bu bahiste sesimizi duyuran ve haber yapan basın mensuplarına minnettarız. Sesimizi duyarak buraya trafik lambası yapan yetkililere de ayrıyeten teşekkür ediyoruz” dedi. – AYDIN

aydın haberleri / Lokal

Mahalle,Aydın ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.