Tahir Sarıkaya İtalya’da gözaltına alındı

Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, tatil için gittiği İtalya’da gözaltına alındı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyahat sınırlamasına karşın …

03.12.2021
Tahir Sarıkaya İtalya’da gözaltına alındı

Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, tatil için gittiği İtalya’da gözaltına alındı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyahat sınırlamasına karşın turist olarak Roma’ya gittiği gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenilen Sarıkaya, İtalyan makamlar tarafından hudut…

Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, tatil için gittiği İtalya’da gözaltına alındı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında seyahat sınırlamasına karşın turist olarak Roma’ya gittiği gerekçesiyle gözaltına alındığı öğrenilen Sarıkaya, İtalyan makamlar tarafından hudut dışı edildi.

T24’ün haberine nazaran Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, iki arkadaşıyla birlikte İstanbul’dan skent aydın haberlerit 9.20 uçağı ile İtalya’nın başşehri Roma’ya hareket etti. Sarıkaya, iki arkadaşıyla birlikte tatil için gittiği Roma’ya indiğinde pasaport denetimi sırasında İtalyan polisi tarafından gözaltına alındı.

Sarıkaya’ya Kovid-19 tedbirleri kapsamında Türkiye’den İtalya’ya turistik seyahatin yasak olduğu belirtilerek, bu yasağı ihlal ettiği söz edildi. Yaklaşık 20 dakika gözaltında tutulan ve tabirleri alınan üç Türk vatandaşı için daha sonra hudut dışı süreçleri başlatıldı. Sarıkaya ve iki arkadaşı Türkiye skent aydın haberleriti ile 20.45’te Roma’dan İstanbul’a hareket edecek uçakla Türkiye’ye dönecek. Bu ortada İtalyan makamları, seyahat yasağına karşın üç Türk vatandaşına Türk Hava Yolları’nın nasıl müskent aydın haberleride ettiğine ait bilgi istediği öğrenildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.