Süt toplayıcıları çözüm bekliyor

TEİAŞ tarafından ülke genelinde sanayi kuruluşları için elektrik kesintisi yapılmasına, süt toplayıcıları tahlil bekliyor. KAYSERİ (rehberaydin …

26.01.2022
Süt toplayıcıları çözüm bekliyor

TEİAŞ tarafından ülke genelinde sanayi kuruluşları için elektrik kesintisi yapılmasına, süt toplayıcıları tahlil bekliyor.

KAYSERİ (rehberaydin.com) – TEİAŞ tarafından ülke genelinde sanayi kuruluşları için elektrik kesintisi yapılmasına, süt toplayıcıları tahlil bekliyor.

TEİAŞ’ın kararının akabinde sanayi kuruluşlarına uygulanan elektrik kesintisi ile bir arada süt toplamaya da orta verildi. Kayseri’nin develi ilçesinde süt toplayıcılığı yapan Çağlar Aydın, sütün toplanmazsa bozulacağını söyleyerek, toplanan sütün de depolarda durması halinde yeniden işlenmezse makus olacağını söyledi.

Elektrik kesintisi ile ilgili tahlil beklediklerini söyleyen Çağlar Aydın, “OSB’lerde elektrikleri keseceği için süt toplama durduruldu. Biz sütü toplasak içeride ne yapacağız. Toplamasak üretici ne yapacak kış günü. Süt peynir de olmaz. Biz bu duruma tahlil bulunmasını istiyoruz. 6 aracımız var ve bütün köylerden süt toplaması durdurulmuş durumda Pazartesi’den itibaren. Bunlar dışında 1- 1.5 ton süt aldığımız üreticiler de var ve sütünü almazsak rezil olacak. Alsak biz içeri koysak 2-3 gün zati burada rezil olur. Bunun için yetkililerden bir tahlil bulmalarını istiyoruz” dedi. – KAYSERİ

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Türkiye Elektrik İletim AŞ, Togo Cumhuriyeti, Kayseri, Aydın, Mahallî, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.