Survivor Merve evli mi, çocuğu var mı, eşi kimdir? Survivor Merve Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Merve Aydın kariyeri ve biyografisi!

Survivor All Star tüm heyecanı ile devam ederken izleyiciler birtakım yarışmacılar hakkında evli mi, çocuğu var mı, eşleri kimdir merak etmişti …

01.02.2022
Survivor Merve evli mi, çocuğu var mı, eşi kimdir? Survivor Merve Aydın kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Merve Aydın kariyeri ve biyografisi!

Survivor All Star tüm heyecanı ile devam ederken izleyiciler birtakım yarışmacılar hakkında evli mi, çocuğu var mı, eşleri kimdir merak etmişti. Merak edilen isimler ortasında Merve geliyor. Pekala, Survivor Merve evli mi, çocuğu var mı, eşi kimdir? Survivor Merve kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Merve Aydın mesleği ve biyografisi! İşte ayrıntılar…

Survivor Merve kimdir? Survivor Merve evli mi? Survivor Merve Aydın‘ın çocuğu var mı? Survivor Merve eşi kimdir? Survivor Merve kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

SURVİVOR MERVE EVLİ Mİ, ÇOCUĞU VAR MI?

Survivor Merve Aydın 1 Eylül 2018’de Mehmet Akif Filiz ile evlenmiştir. Çiftin’Barlas’ isminde bir erkek çocukları bulunmaktadır.

SURVİVOR MERVE KİMDİR?

Merve Aydın, 17 Mart 1990; Bakırköy, İstanbul doğumlu orta aralık koşan Türk atlettir. 800 m. açıkhava ve salon Türkiye rekorlarının sahibidir. 2012 Yaz Olimpiyatları’nda sakatlanmasına karşın yarışa devam etmesiyle büyük ses getirmiştir.

MERVE AYDIN’IN MESLEĞİ

2008’de Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası ve 2011’de Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası’nda 800 metre kadar koşuda gümüş madalya kazanmıştır. Dünya Üniversite Yaz Oyunları’nda 4×400 bayrak yarışında (Nagrehberaydin.comn Karadere, Meliz Redif ve Pınar Latife ile birlikte) ikinci gümüş madalyasını da kazanmıştır. Avrupa 23 yaş altı Atletizm Şampiyonası’ndaki performansı ile Dünya – Olimpiyat B barajını da geçmiştir.

Londra 2012 Yaz Olimpiyatları bayanlar 800 metre kadar seçmelerinde 2.seride yarışan sportmen, yarış esnasında sakatlanarak 3:24.35’lik dereceyle serisini sonuncu olarak bitirdi. Sakatlık acısı nedeniyle ağlayarak yarışa devam edip bitirmesi, onu manşetlere taşımıştır.

12 Haziran 2012 tarihinde Beyaz Rusya’da Olimpiyat seçmeleri kapsamındaki yarışta koştuğu 2:00.23’lük derece ile 800 m Türkiye rekorunun sahibidir. 2011 Avrupa Kadrolar Şampiyonası’nda 3.29.42’lik derecesiyle ( Birsen Bekgöz, Pınar Latife ve Meliz Redif ile birlikte) bu alandaki açıkhava Türkiye rekorunu da elinde bulundurmaktadır

MERVE AYDIN’IN ATLETİZM DIŞI HAYATI

2013 yılında Kanal D’de yayınlanan Bana Her Şey Yakışır programına katılmıştır. 2014 Mart’ından itibaren Star TV’de yayınlanan Survivor’da, ünlüler kadrosunda yer almıştır. Adada 111 gün kaldıktan sonra yarışta Ahmet Dursun’la birlikte 3. olmuştur.

22 Şubat 2015’te tv8’de yayınlanmaya başlanan ve Survivor Türkiye’deki eski iştirakçilerin gayret ettiği Survivor All Star’da yarışıp finale kalmayı başarmıştır. 3 Temmuz’da yapılan finalde ise halk oylaması sonucu 2. olmuştur.

2015 yılında ise Rexona reklamında oynamıştır. 15 Şubat 2018’de tv8’de all-star-gönüllüler konsepti ile başlayan Survıvor 2018’de All star kadrosunda yer almıştır. 1 Eylül 2018’de Mehmet Akif Filiz ile evlenmiştir. 21 Ağustos 2019’da ”MERVE AYDIN SPOR OKULU” ismi altında birçok branşın yer aldığı bir spor okulu açmıştır.

2022’de de Survivor 2022: All Star yarışında çaba etmektedir.

Haberler.com – Gündem

Survivor 2022, Merve Aydın, Gündem, Magazin, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.