SPOR İttifak Holding Konyaspor – Demir Grup Sivasspor maçının ardından

Demir Küme Sivasspor maçının ardındanİsmail AKKAYA- Salih BÜYÜKSAMANCI /KONYA,(rehberaydin.com)- İttifak Holding Konyaspor, alanında Demir Küme …

10.01.2022
SPOR İttifak Holding Konyaspor – Demir Grup Sivasspor maçının ardından

Demir Küme Sivasspor maçının ardındanİsmail AKKAYA- Salih BÜYÜKSAMANCI /KONYA,(rehberaydin.com)- İttifak Holding Konyaspor, alanında Demir Küme Sivasspor’a 1-0 mağlup oldu.

KONYA (rehberaydin.com) – Demir Küme Sivasspor maçının akabinde

İsmail AKKAYA- Salih BÜYÜKSAMANCI/KONYA,(rehberaydin.com)- İttifak Holding Konyaspor, alanında Demir Küme Sivasspor’a 1-0 mağlup oldu. Maçın akabinde İttifak Holding Konyaspor Teknik Yöneticiye İlhan Palut ve Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda buludu.

İLHAN PALUT: BUGÜN UYGUN GÜNÜMÜZDE DEĞİLDİK

İttifak Holding Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, bugün yeterli günlerinde olmadıklarını belirterek, “Bugün yeterli bir günümüzde değildik. Buna karşın birinci yarının bütününde ve ikinci yarının başında oyunun denetimi bizim elimizdeydi; lakin bu çok bir şey tabir etmiyor. Bunu üçüncü bölge aktifliğine ve net gol konumuna çevirmekte zorlandık. Evet, bugün yenildik kendi alanımızda. Maça baktığımız vakit da tahminen her ne kadar üretkenliğimiz az olsa da maçı kaybedecek bir durum da ortada yoktu; fakat futbol bu türlü bir şey. Rakibimiz bir gol attı ve kazandı. Onları tebrik ediyorum. Golü yediğimiz dakikaya kadarki oyun, oyuna hakim olan bir Konyaspor grubu, üretemeyen bir Konyaspor grubu vardı. Ligde bu türlü maçlar oynayabiliriz. Birçok kadronun bu türlü maçlarına şahit olmuşuzdur. Alışılmış ki daha düzgününü yapmak istiyoruz. Olağan ancak olağan olmayan bizim ismimize golü yedikten sonraki dönemde ortaya koyduğumuz oyun. Kendi alanımızda gol de yiyebiliriz. Tahminen ikinci golü de yiyebiliriz. Ancak biz grup olarak kendi oyunumuzdan alanda ayrılmamalıydık. Çok düzgün bir seyircimiz vardı, bizi kusursuz desteklediler. Onlar da bizim çabucak beraberliği yakalamamızı, tahminen bir gol daha atıp maçı kazanmamızı istiyorlardı lakin bu bizi bir aceleciliğe sevk etmemeliydi” diye konuştu.

“MAĞLUBİYETTEN ÖTÜRÜ ÜZGÜNÜM”

Yenilgiden ötürü üzgün olduğunu söz eden Palut, “Bize hiç yakışmayan son derece uzaktan rakip ceza alanına direkt toplar denedik. Bu bugün için beni yenilgiden daha da üzdü diyebilirim. Dersler çıkaracağız. Oyuna hakim olduğumuz devirde nasıl üretken olabilirdik. Bunu bir daha konuşacağız. Maçı bir daha izlemem gerekiyor. Artı bu da bize bir ders oldu. Gol yiyebiliriz, alanda her şey olabilir. Lakin kendi oyunumuzdan ayrılıp şuursuzca bunu tolere etmeye çalışmanın bize asla ve asla bir yararı olmayacağını bugün yaşayarak öğrenmiş olduk. Bunun dışında üzgünüm, yenilgiden ötürü. Taraftarımıza bugün de bir âlâ sonuç izletmek isterdik. Onlar meskenlerine memnun göndermek isterdik lakin bu bizi yolumuzdan ayırmayacak. Kendimize itimadımızı aşağı almayacağız. Gol yedikten sonraki paniğimizin ilerideki haftalara asla ve asla taşımamanız lazım. Sakin kalıp çalışmaya devam edip bugünkü eksiklerimizi bir biçimde gidermemiz gerekiyor” dedi.

İSTEK ÇALIMBAY: GÜZEL OYNADIK

Demir Küme Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay ise alınan galibiyetin kendileri için çok kıymetli belirtti Çalımbay, şunları söyledi: “Biz buraya puan ve puanlar için geldik. Hedefimiz uygun bir formda ayrılmaktı. Futbolcu kardeşlerim hepsi elinden geleni yaptı. Vakit zaman kusurlarımız oldu. Ancak âlâ onyadık, uygun uğraş ettik. Konyaspor ligin yeterli kadrolarından bir tanesi. Bilhassa kendi alanında taraftarıyla çok daha tesirli oluyorlar. Buradan bu türlü bir galibiyetle ayrılmak kolay değil. Uygun oynadık ve başardık. Yalnızca tek üzüldüğüm maçın ikinci yarısının son 10 dakikası sahiden hoş konumlar yakaladık. Son paslarda biraz dikkatli olabilseydik rahat bir formda bitirebilirdik. Vakit zaman baskı da yedik. Çift santrfor oynamaya başladı Konya, sahiden onları da başta kalecimiz olmak üzere defansımız kusursuz formda karşıladılar. Kaptığımız topları çok hoş ataklarla gittik lakin mkent aydın haberlerilesef son paslarımızda dikkatli değildik. Alınan galibiyet bizim ismimize değerli. Artık kıymetli olan kalan öbür maçlarımız Trabzon maçı, Göztepe ve Fenerbahçe maçı. Bunları da yeterli bir formda bitirdikten sonra, hem lig, hem kupayı birebir anda götürmeye çalışacağız. Bu galibiyetimizi de tabiki bizim Asbaşkanımız Serkan Aydın’ın tedavi süreci var. Ona armağan ediyoruz.”

Çalımbay, oyuncularından şad olduğunu belirterek, “Bizim kesinlikle transfer yapmamız gerekiyor. En az 2-3 tane oyuncu almamız gerekiyor” dedi.

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.