Soylu sabah saatlerinde kamera karşısına geçti! İçişleri’nde 7 ilde “Nefes” operasyonu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 vilayette düzenlenen “Nefes Operasyonu” ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Soylu yapılan operasyonda …

05.07.2022
Soylu sabah saatlerinde kamera karşısına geçti! İçişleri’nde 7 ilde “Nefes” operasyonu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 vilayette düzenlenen “Nefes Operasyonu” ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bakan Soylu yapılan operasyonda 214 kuşkulu için gözaltı kararı bulunduğunu açıkladı. Öte yandan Süleyman Soylu son 5 yılda, 5 milyar kaçak makaronun ele geçirildiğini aktardı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 7 vilayette düzenlenen “Nefes Operasyonu” ile ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, yapılan başarılı operasyonlarla birlikte 214 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

SON 5 YILIN ORTALAMASI 5 MİLYAR MAKARON

Açıklamalarına kaçak sigaraya karşı gerçekleşen gayrete vurgu yaparak başlayan Bakan Soylu, “Kaçak sigaraya karşı gerçekleşen bu gayrette, yeni bir alana yönelen organize cürüm örgütleri, burada dolu ve boş makaron ile 35.2 milyondan, 2021 sonu itibariyle 1 milyar 754 milyon makarona ulaşmıştır. Yani bu temel itibariyle değeri bir sayıdır. Ve burada boşluk bulmaya çalışan bu kabahat örgütleriyle birlikte önemli bir çaba gerçekleştirilmektedir. Son 5 yılın toplamında ise 2020-2021 ve son altı ay olmak üzere son beş yılın ortalaması ise 5 milyar makaron civarındadır. tabirlerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarından satır başları şu formda:

“Bu operasyonlar sırasında tütün mamülü, makaron kaçakçılığı yapan, bu eserlerini piyasaya süren cürüm kümelerine çalışma yapıldı. Elbette ki bunlar yakalanıyorlar, ancak bunları piyasaya süren kabahat kümeleri kimlerdir diye Kaçakçılık ve organize cürümlerle gayret daire başkanlığımızın başkanlığında tüm vilayetlerde bu cürüm kümelerine yönelik bir çalışma yapılmış ve yaklaşık 8 cürüm kümesi tespit edilmiş ve bu sabah itibariyle bu 8 hata kümesine ve birlikte çalıştığı şahıslara yönelik 615 adreste arama kararı alınmış, ortak uyum içerisinde 214 şahsın gözaltı kararı verilmiş ve şu anda adreslere eş vakitli biçimde 7 vilayette baskın yapılarak bilhassa bu 8 hata kümesinin çökertilmesine yönelik bir operasyon planlanmıştır.”

“8 KABAHAT KÜMESİ TESPİT EDİLDİ”

“Bu operasyon 6 ay süren takip sonucu ve tahliller sonucu gerçekleştirilmiş, 8 kabahat kümesi tespit edilmiş, tedarik ve dağıtım zincirleri de ortaya çıkartılmıştır.”

Suç,Operasyon,Makaron ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.