Son seçim anketinden kulisleri çalkalayan sonuç! Yüzde 50.3, ‘6’lı masa ülkeyi yönetmeye hazır değil’ dedi

ASAL Araştırma & Danışmanlık Şirketi tarafından son günlerde Türk siyasetinin çok konuştuğu 6’lı masayla ilgili çarpıcı bir anket geldi. “Sizce 6 …

21.04.2022
Son seçim anketinden kulisleri çalkalayan sonuç! Yüzde 50.3, ‘6’lı masa ülkeyi yönetmeye hazır değil’ dedi

ASAL Araştırma & Danışmanlık Şirketi tarafından son günlerde Türk siyasetinin çok konuştuğu 6’lı masayla ilgili çarpıcı bir anket geldi. “Sizce 6’lı masa ülkeyi yönetmeye hazır mı?” sorusunu cevaplayan iştirakçilerin yüzde 50.3’ü ‘hayır’ cevabını verirken yüzde 36.8’i ‘evet’ dedi. İştirakçilerin yüzde 12.9’u ise fikir beyan etmedi.

Türk siyasetinde 2023 seçimlerinin muhalefet tarafından kazanılması durumunda parlamenter sisteme geçilmesini savunan Chp, Güzel Parti, Deva, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Skent aydın haberleridet Partisi tarafından kurulan 6’lı masa siyaset gündeminden düşmüyor. ASAL Araştırma & Danışmanlık Şirketi de 6’lı masa hakkında çok konuşulacak bir ankete imza attı.

“6’LI MASA ÜLKEYİ YÖNETMEYE HAZIR MI?” DİYE SORULDU

8-10 Nisan tarihleri ortasında 26 vilayette yürütülen ankete 2100 kişi katıldı. Yapılan araştırmada vatandaşlara “Cumhuriyet Halk Partisi (Chp), Yeterli Parti, Demokrasi ve AtılımPartisi(Deva), Gelecek Partisi, Skent aydın haberleridet Partisi ve Demokrat Partiden oluşan 6’lı muhalefetin ülkeyi yönetmeye hazır olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusu yöneltildi.

YÜZDE 50.3 HAYIR DEDİ

Anketten epey çarpıcı sonuçlar konu bahis oldu.. Vatandaşların yüzde 50.3’ü bu soruya ‘hayır’ karşılığını verirken yüzde 36.8’i ‘evet’ dedi. İştirakçilerin yüzde 12.9’u ise fikir beyan etmedi.

EN ÇOK Skent aydın haberleriDET PARTİSİ SEÇMENİ ‘HAZIR DEĞİLLER’ DEDİ

Ankette CHP seçmeninin yüzde 15.2’si, DÜZGÜN Parti seçmeninin yüzde 16.6’sı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) seçmeninin yüzde 68.5’i, DEVA Partisi seçmeninin yüzde 35.6’sı, Gelecek Partisi seçmeninin yüzde 43’ü, Skent aydın haberleridet Partisi seçmeninin yüzde 45’i, Demokrat Parti seçmeninin yüzde 43.1’i ve ‘kararsız/hiçbiri/cevap yok’ karşılığı veren seçmenin 66.2’si 6’lı muhalefetin ülkeyi yönetmeye hazır olmadığı görüşünde.

İşte anketin sonuçları…

Haberler.com – Siyaset

Parti ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.