Son dakika… Silivri’de cinayet davasında ‘müebbet hapis’ gerginliği

Son dakika haberi… ÇATALCA’da geçen yıl emlakçı Osman Gül’ün ormanlık alanda başına çekiçle vurularak öldürülmesine ait Bekir Kol’un …

01.12.2021
Son dakika… Silivri’de cinayet davasında ‘müebbet hapis’ gerginliği

Son dakika haberi… ÇATALCA’da geçen yıl emlakçı Osman Gül’ün ormanlık alanda başına çekiçle vurularak öldürülmesine ait Bekir Kol’un yargılandığı davanın dün görülen duruşmasında karar çıktı.

ÇATALCA’da geçen yıl emlakçı Osman Gül‘ün ormanlık alanda başına çekiçle vurularak öldürülmesine ait Bekir Kol’un yargılandığı davanın dün görülen duruşmasında karar çıktı. Mahkeme, sanık Kısım hakkında müebbet mahpus cezası kararı verdi. Maktulün ailesi, cezayı yetersiz bularak karara tepki gösterince adliye önünde gerginlik yaşandı.

Emlakçı Osman Gül, geçen yıl 18 Eylül Cuma günü, ormanlık alanda meyyit bulundu. Çok taraflı araştırma başlatan Vilayet Jandarma Komutanlığı Jandarma Hata Araştırma Timleri (JASAT) ve Jandarma İstihbarat takımları, katil zanlısı Bekir Kısım’ı olay yerinde bulunan arsa satış ilanındaki telefon numarasından tespit ederek, yakaladı. Gül’ü başına çekiçle vurarak öldürdüğünü itiraf eden ve kendisi de emlakçı olan Kol hakkında müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Davanın dün Silivri Ağır Ceza Mahkemesi’nde dördüncü duruşması görüldü.

Ellerinde ‘Adalet istiyoruz’ ve ‘Bekir Kol’a idam istiyoruz’ yazılı dövizler taşıyan maktulün yakınları, duruşma öncesinde adliye önünde toplandı. Yaklaşık 1 saat görülen duruşmada mahkeme kararını açıklayarak, Bekir Kol hakkında müebbet mahpus cezası kararı verdi. Kısım’a rastgele bir indirim uygulanmayacağı kararı da çıktı. Cinayetin tasarlayarak ve eziyet çektirilerek işlendiğini tez ederek, sanığa 2 sefer ağırlaştırılmış mahpus talep eden maktulün ailesi, karara tepki gösterdi. Adliyeye girmek isteyen küme ile polis ortasında gerginlik yaşandı. Bu sırada kötüleşerek baygınlık geçiren maktul Osman Gül’ün annesi, gelen sıhhat grupları tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Maktulün ailesinin Avukatı Nüket Aydın, “Bugün, Çatalca’da geçen yıl eylül ayında, vahşice katledilen Osman Gül’ün son duruşması vardı. Sanık Bekir hakkında indirimsiz müebbet mahpus cezasıyla cezalandırılması kararı verildi. Bizim talebimiz, bu cinayetin tasarlayarak ve eziyet çektirilerek işlenmesi nedeniyle 2 kere ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verilmesiydi. Bu taraftan itirazımız olacak. Lakin sevindiğimiz nokta, hiçbir formda haksız tahrik indirimi ve düzgün hal indiriminin uygulanmaması. Biz sanığın cezaevinden çıkmamasını istiyoruz. Zira büsbütün vahşice tasarlayarak işlenmiş bir cinayet, 5 çocuk geride kalmış, aile çok üzgün. Toplumda infial yaratan bir cinayetle karşı karşıyız” dedi.


aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.