Son Dakika: Rusya’dan dünyayı endişelendiren mesaj: Putin, tehdit halinde nükleer silahlara başvurabilir

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Rusya’dan dünyayı endişelendiren bir açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ülkelerine …

23.03.2022
Son Dakika: Rusya’dan dünyayı endişelendiren mesaj: Putin, tehdit halinde nükleer silahlara başvurabilir

Son dakika: Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Rusya’dan dünyayı endişelendiren bir açıklama geldi. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ülkelerine yönelik varoluşsal bir tehdit görmeleri durumunda Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in nükleer silahlara başvurabileceğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, CNN televizyonunda Christiane Amanpour’un programına konuk olarak Rusya- Ukrayna savaşına ait değerlendirmelerde bulundu.

NÜKLEER TEHDİT

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in hangi kurallar altında Rusya’nın nükleer imkanlarını kullanacağına ait soruya Peskov, “Ortada ülkemiz için varoluşsal bir tehdit olursa, bu olabilir.” cevabını verdi.

“PUTİN ŞİMDİ HEDEFLERİNE ULAŞAMADI”

Peskov, Putin’in şu ana kadar Ukrayna’daki maksatlarına ulaşıp ulaşmadığının sorulması üzerine, “Henüz değil. Şimdi maksatlarına ulaşamadı.” yorumunda bulundu.

“PLANLAR HEDEFLER DAHİLİNDE İLERLİYOR”

Ukrayna savaşını “özel askeri harekat” olarak nitelendiren Peskov, “Operasyonumuz evvelden belirlenen planlar ve emeller dahilinde ilerliyor.” dedi.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.