Son dakika: KOMŞU TERÖRÜ MAHALLELİYİ CANINDAN BEZDİRDİ

Son dakika haberler: GAZİOSMANPAŞA’da akli istikrarı yerinde olmadığı argüman edilen kişi, mahalleliyi canından bezdiriyor. GAZİOSMANPAŞA …

29.11.2021
Son dakika: KOMŞU TERÖRÜ MAHALLELİYİ CANINDAN BEZDİRDİ

Son dakika haberler: GAZİOSMANPAŞA’da akli istikrarı yerinde olmadığı argüman edilen kişi, mahalleliyi canından bezdiriyor.

GAZİOSMANPAŞA, İSTANBUL (rehberaydin.com) – GAZİOSMANPAŞA’da akli istikrarı yerinde olmadığı argüman edilen kişi, mahalleliyi canından bezdiriyor. Etrafa küfürler savuran S.C. eline geçen taş, demir sopa hatta kerpeten ve çekip üzere eşyaları etrafa fırlatıyor. Hayatlarının tehlike altında olduğunu söyleyen mahalle sakinleri bir an evvel tedbir alınmasını istiyor. S.C.’nin etrafa attığı çöp ve tahta modülleri komşularının cep telefonu manzaralarına yansıdı.

Gaziosmanpaşa Bağlarbaşı Mahallesi’nde akli istikrarı yerinde olmadığı sav edilen S.C., mahalle sakinlerini adeta bıktırdı. S.C.’nin annesi vefat ettikten sonra babası ve kardeşleriyle de sık sık Arbede ettiği için karakolluk oldukları öğrenildi. Meskende yaşanan tartışmalardan sonra kardeşi ve babası konutu terk etti. Konutta yalnız yaşayan S.C.’nin argümana nazaran alkol ve uyuşturucu husus kullandıktan sonra etrafa ziyan verdiği ve etrafa ağır küfürler ettiği söyleniyor. Konutta bulunan eşyaları komşusunun bahçesine ve yola atan S.C. komşularının şikayetlerine karşın rastgele bir süreç yapılmadığı ileri sürüldü. Mahalle sakinleri  S.C.’nin yanında bıçak taşıdığını söyleyerek bir an evvel tedbir alınmasını istiyor.

ÇÖPLERİ ATTIĞI O ANLAR CEP TELEFONU KAMERASINA YANSIDIS.C.’nin etrafa çöp, tahta attığı o anlar cep telefonu imgelerine yansıdı. Değişik vakitlerde çekilen imgelerde, S.C.’nin çöp poşetlerini komşusunun bahçesine attığı görülüyor. Bir öteki imgede ise S.C.’nin konutunda bağırdığı ve etrafa küfürler ettikten sonra tahta kesimlerini aşağı attığı anlar cep telefonu manzarasına yansıdı.

“MAHALLELİ OLARAK TEDİRGİNİZ”S.C.’nin üst komşusu Tevrat Ağırtaş, “Yaklaşık 20-25 yıldır bu mahallede yaşıyorum. Komşumuz alkol kullanıyor, gelip rahatsız ediyor. Geçen akşam ne kadar çöp varsa arkadaşın bahçesine attı. Biz mahalleli olarak tedirginiz. Annesi öldükten sonra aile içinde hengameler yaşandı. Bıçaklama olayı da oldu” dedi.

“BAHÇEMİZE ÇIKAMAZ OLDUK”Bahçesine çöp ve eşya atılmasından şikayetçi olan Çengizhan Biçer, “Şahsın oturduğu apartmanın bitişiğinde yaşıyoruz. Attığı eşyalardan ötürü bahçemize çıkamaz olduk. Bahçe harabe hale döndü artık kendimizden korkar olduk. Güler yüzle konuşmaya çalıştım lakin elini beline atarak üzerime yürümeye çalışıyor. Her an bıçağı çekip birimizi bıçaklayabilir” diye konuştu. S.C.’nin kapı komşusu Kenan Soylu ise, bu olayların her gün yaşandığını söz ederek “Daha evvel meskenini ateşe verdi. Ben kendim şahsen söndürdüm lakin koltuktan yanma devam ediyormuş itfaiye geldi söndürdü” formunda konuştu.

“SAMURAY KILIÇLI OLAYA DÖNMESİNDEN KORKUYORUZ”

Komşusu Esra Aydın ise, “Saat fark etmeksizin her vakit yapıyor. Bir iki hafta evvel konuklarım vardı. Seslerden korkup erken kalkmak zorunda kaldılar. En son samuray kılıçlı bir cinayet oldu biz bu olayın ona dönüşmesinden çok korkuyoruz. Zira bıçakla dolaştığını biliyoruz” dedi.

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.