Son dakika haberleri | Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru

Son dakika haber: Edirne’ye kız arkadaşıyla gelen Yunan polis, askeri yasak bölgede yakalanması üzerine adliyeye sevk edilmiş, çift yurt dışı …

08.12.2021
Son dakika haberleri | Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru

Son dakika haber: Edirne’ye kız arkadaşıyla gelen Yunan polis, askeri yasak bölgede yakalanması üzerine adliyeye sevk edilmiş, çift yurt dışı yasağı konularak hür bırakılmıştı.

EDİRNE (rehberaydin.com) – Edirne‘ye kız arkadaşıyla gelen Yunan polis, askeri yasak bölgede yakalanması üzerine adliyeye sevk edilmiş, çift yurt dışı yasağı konularak hür bırakılmıştı. Çift tabirlerinde, Edirne’ye gezmeye geldiklerini ve navigasyonun yanlış götürmesi sebebiyle askeri yasak bölgeye girdiklerini, havanın karardığı için tabelaları görmediklerini öne sürdü.

Dün Yunanistan’dan Edirne’ye gezmeye gelen Yunanistan’ın Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü’nde vazife yapan trafik polisi Valasoudis Manolis ve kız arkadaşı Aheni Aohna, alışveriş yaptıktan sonra İpsala Hudut Kapısı’ndan çıkış yapmak üzere yola çıktılar. Çift sona yakın Doyran köyünde askeri yasak bölgeye girdikleri sebebiyle gözaltına alınmıştı. Jandarmada süreçleri tamamlanan çift adliyeye sevk edildi. Adliyede çıkarıldıkları mahkemece çift, yurt dışı yasağı konularak hür bırakıldı.

Navigasyonla gitmişler

“Navigasyon yanlış yere götürdü”

Yunan polis Manolis’un kız arkadaşı Aheni Aohna ise navigasyonun yanlış götürmesinden ötürü askeri yasak bölgeye girdiklerini, havanın kararmasıyla da tabelaları görmediklerini öne sürdü.

Çiftin avukatı Selin Özel, müvekkillerinin hile ve bilinmeyen bir halde ülkeye girmediklerini belirterek, “Şüphelinin kız arkadaşıyla birlikte yakalandığı Türkiye’ye yasal yollardan hudut kapısından girdikleri kendilerine ilişkin özel araç ile yakalandıkları, hudut çizgisini belirleyebilecek ihtar levhalarının havanın karanlık olması sebebiyle görünemeyecek durumda olduğu konuları dikkate alındığında atılı kabahatin yasal ögesi olan hile ve gizlice hareketin gerçekleştirilmesi koşulları olayımızda bulunmamaktadır. Bu nedenle atılı kabahatin yasal ögeleri oluşmadığından ve şüphelinin cürüm sürece kasti bulunmadığından özgür bırakılmasına karar verilmesi talep ediyorum” tabirlerini kullandı. – EDİRNE

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.