Son dakika haberleri: Meslektaşı eski kız arkadaşını öldüren polis memuruna müebbet hapis cezası

Son dakika habere nazaran AYDIN’ın Efeler ilçesinde arabayla önünü kestiği kendisi üzere polis olan eski kız arkadaşı Hatice Büşra Çetinkaya’yı …

27.01.2022
Son dakika haberleri: Meslektaşı eski kız arkadaşını öldüren polis memuruna müebbet hapis cezası

Son dakika habere nazaran AYDIN’ın Efeler ilçesinde arabayla önünü kestiği kendisi üzere polis olan eski kız arkadaşı Hatice Büşra Çetinkaya’yı (29) tabancayla ateş açarak öldüren, annesi Güngör Çetinkaya’yı (60) da yaralayan Suat Teke, karar duruşmasındaki son savunmasında pişman olduğunu söyledi.

EFELER, AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN’ın Efeler ilçesinde arabayla önünü kestiği kendisi üzere polis olan eski kız arkadaşı Hatice Büşra Çetinkaya’yı (29) tabancayla ateş açarak öldüren, annesi Güngör Çetinkaya’yı (60) da yaralayan Suat Teke, karar duruşmasındaki son savunmasında pişman olduğunu söyledi. Mehkeme heyeti Teke’yi, meslektaşı Çetinkaya’yı öldürmek suçundan müebbet mahpus, anne Çetinkaya’yı yaralamak hatasından ise ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 20 yıl mahpus cezasına çarptırdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde vazifeli polis memuru Suat Teke, 4 Mart 2020’de, 09 BİT 820 plakalı arabasıyla, kendisi üzere polis memuru olan eski kız arkadaşı Hatice Büşra Çetinkaya’nın kullandığı 03 HB 099 plakalı arabanın yolunu Cet Mahallesi 683 Sokak’ta kesti. Akabinde da kız arkadaşı ile annesi Güngör Çetinkaya’nın bulunduğu arabası kurşun yağmuruna tuttu. Kurşunlardan 8’i Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü bünyesinde misyon yapan Çetinkaya’ya, 3’ü yanında bulunan annesine isabet etti. Hatice Büşra Çetinkaya, tabiplerin tüm eforuna rağmen kurtarılamadı, anne Çetinkaya ise taarruzdan yaralı olarak kurtuldu.

Olay sonrası tutuklanan Teke hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet, ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma suçundan’ 5 yıla kadar mahpus ve ‘tasarlayarak öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden da 20 yıla kadar mahpus cezası istemiyle Aydın 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın 7’inci duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Suat Teke, pandemi nedeniyle Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan SEGBİS sistemi ile katılırken, anne Güngör ve baba Zekeriya Çetinkaya ile avukatları katıldı.’BİZDE YAŞIYOR SAYILMAYIZ’Saldırıdan yaralı kurtulan anne Güngör Çetinkaya, “Bu cani bir kişiyi öldürmedi, 4 kişiyi öldürdü. Bizde yaşıyor sayılmayız. Adalet istiyoruz” dedi. Baba Zekeriya Çetinkaya ise, “2 kızım vardı. Birini kaybettim. Bizde öldük. Konutumuza 25 metre kadar kala katil oldu. Eşim Güngör’de 2 yıldan beri hastane hastane gezmektedir. Perişan oldu. Hem ruhsal hemde bedensel olarak ziyana uğradık. Kararınızın adil olmasını bekliyorum” diye konuştu.SEGBİS ile katılan sanık Suat Teke’de son kelamlarında, “Kendime ve mesleğime yakışmayacak bu hareketimden ötürü pişmanım” diye konuştu.MÜHEBBET VE 20 YIL MAHPUS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti sanık Suat Teke’ye, Hatice Büşra Çetinkaya hakkında ‘kasten adam öldürmek’ suçundan müebbet mahpus, anne Güngör Çetinkaya’yı da ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından 20 yıl mahpus cezasına çarptırdı.


aydın haberleri / rehberaydin.com – Son Dakika Haberleri

Polis Memuru, Efeler, Polis, Aydın, Aktüel, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.