Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İktidar rüyası görenlere aldırış etmeyin”

AYDIN (rehberaydin.com) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da imali tamamlanan 1 milyar 353 milyon fiyatındaki projelerin açılışını …

16.01.2022
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İktidar rüyası görenlere aldırış etmeyin”

AYDIN (rehberaydin.com) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da imali tamamlanan 1 milyar 353 milyon fiyatındaki projelerin açılışını gerçekleştirdiği merasimde vatandaşlara seslenerek, “İktidar düşü görenlere, ülkenin kalkınma trenini yoldan çıkarmak isteye…

AYDIN (rehberaydin.com) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın‘da üretimi tamamlanan 1 milyar 353 milyon fiyatındaki projelerin açılışını gerçekleştirdiği merasimde vatandaşlara seslenerek, “İktidar düşü görenlere, ülkenin kalkınma trenini yoldan çıkarmak isteyenlere, aldırış etmeyin” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen merasimle, Çine Gökbel Barajı, 4 bin 398 kişilik öğrenci yurdu, Adnan Menderes Hastane Ek Hizmet Binası ile birlikte Aydın’da imali tamamlanan öbür projelerin açılışını gerçekleştirdi.

“Aydın demokrasinin kalesidir”

Merasimde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İki buçuk yıllık ortanın akabinde Efeler diyarındaki vatandaşlara gönül dolusu selamlarımı gönderiyorum. Ulusal gayretin öncü kenti Aydın merhum Menderes’le demokrasinin kalesi olduğunu göstermiştir. Bizde bugün 1 milyar 353 milyonluk eser ve hizmetlerin açılışını yaparak taçlandırmak istedik” dedi.

“Ülkemize kazandırdığımız yapıtlarla konuşacağız”

Aydın’ın Söke ilçesinde Avrupa ve Türkiye’nin değerli ölçüde kağıt üretim tesisin açılışını gerçekleştirdiklerini söz eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birinci etabı 550 milyon dolar, ikinci etabının yatırım meblağının 450 milyon dolar. Bu fabrika bittiğinde 1 milyar dolarlık tesisi Aydın’a kazandırıyoruz. Bu fabrika, ülkemizin 250 milyonluk kağıt ithalatının önüne geçecektir. Türkiye’yi büyütme gayesine kıymetli bir katkı yapacaktır. Bu yatırımın güzel olmasını diliyorum. Ülkemizin bu cins hizmetlere gereksinimi vardır. Ülkemize ve milletimize kazandırdığımız yapıtlarla konuşmaya devam edeceğiz. İnsanımıza iş sağlayacak, AŞ sağlayacak, her çabanın yanındayız. Açılışını yaptığımız tüm yapıtların güzel olmasını diliyorum. Bu yatırımların kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” halinde konuştu.

“2023’te Aydın’da bu işi bitirelim”

“Öyle bir dertleşelim ki, Haziran 2023′ te Aydın’da bu işi bitirelim” diyerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye son iki asrını siyasi ve ekonomik kayıplarla geçirmiştir. Sanayileşeme ve kalkınma ataklarımızın önü provokasyonlarla kesilmiştir. Milletimizin tarihi ve kültürü ile bağlantısı kesilmek istenmiştir. Vatan toprağı yaptığımız ebedi yurdumuz olarak gördüğümüz ülkemizin köyleri ilçeleri en temel yapılardan yoksun kalmıştır. Bir yandan geçim sıkıntısıyla bunalan milletimiz merhum Menderes üzere özgürlük ikliminde bir kesim nefes almıştır” dedi.

“Aydın CHP’ye prim vermemelidir”

Demokrasi şehidi Menderesin idamından evvel yazdığı mektubu okuyup, gençlerin bunun değerini çok uygun bilmesi lazım diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aydın CHP’ye prim vermemelidir. 2023’te CHP’ye faturayı çok ağır kesmelidir. Menderes ölüşüyle bile onları silip süpürmüştür. Türkiye’nin demokrasi gayretinde attığımız adımlarda Menderes’i yad etmemizin sebebi onurlu duruşudur. Ülkemizin kalkınmasına tahammül etmeyen zihniyet, bugünde kendini belirli ediyor. Ne diyorlar, ‘Erdoğan’ın akıbeti de Menderes üzere olacak” diyorlar. Bizi bu çeşit tehditlerle korkutamazsınız. Her iyi hizmete karşı çıkmaya, siyaset kisvesi altında sürdürüyorlar. Ülkenin bir adım daha ileri gitmesini istemeyenler, kurdukları ittifakla ülkeyi yönetmeye taliplermiş. CHP, bu ülkeye ne yapmıştır. Geçmişte 1970’lerde, 90’larda birebir kabusu yaşadık. Milletimiz yaşadığı bu kabusları unutmadı. Türkiye’yi tıpkı kabuslara bırakmayacağız. Ülkemiz bugünlere gelirken hangi oyunları bozduğumuzu en âlâ siz biliyorsunuz. Elbette bu süreçte bedeller ödüyoruz. Terör örgütlerinden, darbecilere kadar tüm şer güçleri üzerimize saldılar. Bizi 2023 maksadından vazgeçirmeye çalıştılar. Ayağımıza vurulan prangaları attıkça maruz kaldığımız taarruzların cephesi genişledi. Döviz kuru üzerinden ekonomik kriz için sayısız denemede bulundular. Aldığımız önlemlerle etkisiz hale getirdik. Başarabildiler mi, kura endeksli Türk lirası dedik, bütün oyunları bozuldu. Biz bu yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. 225 milyar ihracat yaptık, engellemelerine karşın yaptık. Bunu biz yaparız, Biz yapıyoruz çalışıyoruz, CHP laf üretiyor. Fahiş fiyat artışlarının milletimizi bunalttığını biliyoruz. Taban fiyat başta olmak üzere yüksek orandaki artışlarla milletimiz rahatlattık. Taban fiyatı hiç düşünmedikleri düzeye çıkardık. Her vatandaşımızı enflasyon karşısında müdafaaya devam edeceğiz. Hiçbir insanımızı işsiz aç bırakmamak için, devletimizin tüm imkanlarını seferber ettik. Gelişmiş ülkelerin sağa sola yalpaladığı bir devirde Türkiye inançla yoluna devam ediyor. Endüstrinin, tarımın ticaretin ve turizmin kenti Aydın bu hakikatı en yeterli bilen kentlerimizin ortasında geliyor. Kendi üretim ve ihracat, potansiyelimize bakacağız. Sanayi, lojistik ve ihracatta çok düzgünüz. Çiftçilerimizden ekilmemiş değerlendirilmemiş toprak bırakmamaları dileğiyle çalışmalarını diliyoruz. Ambara giren her mahsul kıymetini bulacaktır. Çiftlerimizin desteklenmesi hükümetimizin yaptığı çalışmaların en başında yer alıyor. Çiftçilerimizin her vakit yanında yer alacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

“Bu tıp palavralardan çok bıktık”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu fiyatsız elektrik vkent aydın haberleridi üzerinden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Belediyesi’ni bize verin, elektriği parasız verelim, dedi. Aydın tarım kenti mi, çiftçilerimiz burada, haydi bakalım Aydın’da sen belediye liderine ver talimatı Aydın’da elektrik çiftçimize fiyatsız olarak verilsin. Bu Kemal Kılıçdaroğlu’nun dünyadan haberi yok. Elektriğin idaresi şu anda bizde, belediyelerde mi, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı’nda. Sen bunu bilmeyecek kadar cahilsin. 14-15 büyükşehir sende, haydi ver talimatı da ücretsiz elektriği versinler. Bunun hesabını sormaya var mıyız, bu türlü bir hakları var mı, biz bu cins palavralardan çok bıktık” diye konuştu.

“İktidar düşü görenlere aldırış etmeyin”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Buradan tüm milletimize sesleniyorum. Kendi kifayetsizliklerini gizlemek için, karamsarlık pompalayanlara müskent aydın haberleride etmeyin, iktidar düşü görenlere, ülkenin kalkınma trenini yoldan çıkarmak isteyenlere aldırış etmeyin. Sorunları biz çözeriz, Kemal Kılıçdaroğlu değil, onun o denli bir iradesi yok. 20 yıl bütün bu yatırımları nasıl yaptıysak, yolları havalimanları ulaşımı nasıl yaptıysak bunları biz yaparız. 2023′ te sizlerden daha çok dayanak istiyoruz. Bu kutlu yolda Aydın’a başkan olmak yaraşır. Buradan o denli bir ses verin ki duymayan kalmasın” dedi.

“Aydın’a 37 milyar dolar yatırım yaptık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının akabinde, Aydın’da imali tamamlanan 1 milyar 353 milyon lira fiyatındaki eser ve hizmetlerin açılışı gerçekleştirildi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.