Son dakika haberleri: Çocukların müstehcen fotoğraf ve videosunu çeken sanığa rekor ceza

AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN’da toplumsal medya üzerinde, farklı vilayetlerde yaşayan küçük yaştaki kız çocuklarını taciz edip, müstehcen …

20.01.2022
Son dakika haberleri: Çocukların müstehcen fotoğraf ve videosunu çeken sanığa rekor ceza

AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN’da toplumsal medya üzerinde, farklı vilayetlerde yaşayan küçük yaştaki kız çocuklarını taciz edip, müstehcen fotoğraf ve görüntülerini çekerek kimilerini tehdit edip paylaştığı savıyla yargılanan Serkan Aydın (37), 11 yıl süren dava sonunda r…

AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN’da toplumsal medya üzerinde, farklı vilayetlerde yaşayan küçük yaştaki kız çocuklarını taciz edip, müstehcen fotoğraf ve görüntülerini çekerek kimilerini tehdit edip paylaştığı teziyle yargılanan Serkan Aydın (37), 11 yıl süren dava sonunda rekor ceza aldı. Mahkeme, Aydın’ı 110 yıl mahpus ve 668 bin lira da para cezasına çarptırdı.

Zafer Mahallesi Doğu Gazi Bulvarı’ndaki bir meskende oturan Serkan Aydın (37), toplumsal medya üzerinden farklı vilayetlerde yaşayan küçük yaştaki kız çocuklarını taciz edip, müstehcen fotoğraf ve görüntülerini çekerek toplumsal medyada paylaştı. 16 Şubat 2011’de bir ailenin şikayetiyle ortaya çıkan olayın akabinde Aydın gözaltına alındı.  Tabirinde kimseyi tehdit etmediğini, fotoğraf ve imgeleri çocukların kendi isteğiyle gönderdiğini söyleyen Serkan Aydın hür bırakıldı.

Soruşturmayı sürdüren savcılık, Aydın’ın bilgisayarında müstehcen fotoğrafları bulunan 29 kız çocuğunu daha tespit etti. Serkan Aydın hakkında Aydın 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. 11 yıl sonunda dava sonuçlandı. Mahkeme, tutuksuz yargılanan Serkan Aydın’a cinsel taciz, şantaj, hakaret ve müstehcen manzaraları bilgisayarına depolamak cürümlerinden her mağdur için 6 ay ile 8 yıl ortasında değişen oranlarda toplam 110 yıl mahpus, yeniden her mağdur için 4 bin lira ile 140 bin lira ortasında değişen toplam 668 bin lira para cezası verdi.

Mahkeme ayrıyeten Serkan Aydın için yakalama kararı çıkardı.


aydın haberleri / rehberaydin.com – Son Dakika Haberleri

Müstehcen, Medya, Taciz, Aydın, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.