Son dakika haberleri! Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar

Son dakika haberleri: Aydın’ın Nazilli ilçesinde sağanak yağış sonrası Akçay Irmağı’na akan derenin taşması sonucu kaldıkları çadırda hayvanları …

12.01.2022
Son dakika haberleri! Bir anda yükselen suların ortasında kaldılar

Son dakika haberleri: Aydın’ın Nazilli ilçesinde sağanak yağış sonrası Akçay Irmağı’na akan derenin taşması sonucu kaldıkları çadırda hayvanları ile sıkışmış kalan biri çocuk dört kişi bölgeye gelen gruplar tarafından kurtarıldı.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Nazilli ilçesinde sağanak yağış sonrası Akçay Irmağı’na akan derenin taşması sonucu kaldıkları çadırda hayvanları ile sıkışmış kalan biri çocuk dört kişi bölgeye gelen gruplar tarafından kurtarıldı.

Aydın’da sabah skent aydın haberleritlerinden itibaren sağanak yağış aralıklarla kimi bölgelerde tesirli oldu. Nazilli Esenköy Mahallesi’nde de gece skent aydın haberleritlerinde tesirli olan sağanak yağışla birlikte dağlardan gelen sel suları, Akçay ırmağını besleyen derelerin debisini yükseltti. Yaklaşık 50 gün evvel Denizli’nin Çivril ilçesinden Esenköy Mahallesi’ne gelen ve hayvancılıkla uğraşan dört kişilik ailenin kaldığı bölge sular altında kaldı. Aile fertlerinin yardım daveti üzerine bölgeye Jandarma, İtfaiye, 112 Acil Sıhhat grupları sevk edildi. Nazilli TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) grupları de bölgeye gelerek çalışmalara yardımcı oldu. Takımlar ailenin olduğu bölgeye kepçe yardımı ile ulaştı. Bölgede sıkışmış kalan Mehmet Kaçar, 3 buçuk yaşındaki Ülfiye Durmaz, Serdar Durmaz ve Hülya Durmaz yapılan çalışmaların akabinde inançlı bölgeye ulaştırıldı. Ailenin sel suları yükselmeye başlayınca 250 adet küçükbaş hayvanları daha yüksek bir mevkiiye çıkardıkları öğrenildi. Sel sularının ortasından kurtarılan dört kişi önlem maksatlı hastaneye götürüldü.

Esenköy Muhtarı Ali Küçük, olayı duyar duymaz yetkili mercileri aradıklarını söz ederek “Bölgede bulunan çoban arkadaşımızın hayvanlarının ve çadırlarının olduğu bölge sağanak yağışlarla birlikte dere sularının taşmasıyla sular altında kalmış. Çabucak yetkililere haber verdik ve kurtarma çalışması başlatıldı” dedi.

Sel sularının yükselmesi ile bölgede sıkışmış kalan ve hayvancılıkla uğraşan Serdar Durmaz ise gece olduğu için hayvanlarından sel sularına kapılan olup olmadığını bilmediklerini lakin, sel suları ile birlikte hayvan yemlerinin ziyan gördüğünü tabir etti.

(rehberaydin.com/ rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.