Son dakika haberi… Kayseri Kızılay Hastanesi “Obezite Cerrahisi” tedavisine başladı

Son dakika haberleri… Kayseri Kızılay Hastanesi’nde “Obezite Cerrahisi” tedavisi uygulanmaya başlandı. KAYSERİ (kent aydın haberleri …

04.01.2022
Son dakika haberi… Kayseri Kızılay Hastanesi “Obezite Cerrahisi” tedavisine başladı

Son dakika haberleri… Kayseri Kızılay Hastanesi’nde “Obezite Cerrahisi” tedavisi uygulanmaya başlandı.

KAYSERİ (kent aydın haberleri) – Kayseri Kızılay Hastanesi’nde “Obezite Cerrahisi” tedavisi uygulanmaya başlandı.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamaya nazaran, çağdaş çağın en kıymetli hastalıklarından biri haline gelen obezite, genel olarak kişinin harcadığından daha çok kalori alması sonucu bedende çok yağ birikimi olarak tanımlanıyor.

Türkiye‘de her 3 bireyden birinde görülen obezite tedavisi için Kayseri Kızılay Hastanesi “Obezite Cerrahisi” tedavisine başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Kızılay Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. M. Sinan Aydın, öbür tüm tedavi prosedürleri uygulanmış lakin başarılı olamamış şahıslarda obezite cerrahisinin gerçekleştirilebileceğini belirtti.

Hastanın cerrahi süreç görmeden evvel tüm ilgili ünitelerle değerlendirilip anestezi açısından ameliyata elverişli olması gerektiğini tabir eden Aydın, şunları kaydetti:

“Hasta seçimi beden kitle indeksine nazaran yapılır. Beden kitle indeksi 40 üzerinde ise hastaya operasyon yapılabilir. 35 ile 40 ortasında ise hipertansiyon tip 2 diyabet, uyku apne sendromu, trigliserit yüksekliği, kalp hastalığı, karaciğer yağlanması üzere ek bir rahatsızlığı yoksa uygulanabilir.”

Obez bireylerin hayat kalitesinin düştüğünü belirten Aydın, obezitenin giderilmesinin sağlıklı ve memnun bir hayat için kıymetli olduğunu aktardı.

kent aydın haberleri / Esma Küçükşahin – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.