Son dakika haber… Millet İttifakı’ndan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısına yapılan silahlı saldırıya sert reaksiyon

Son dakika haber: Millet İttifakı’nın Aydın yöneticileri, Kuşadası Belediye Lider Yardımcısı Oğuzhan Turan’a yönelik olarak dün gerçekleştirilen …

02.02.2022
Son dakika haber… Millet İttifakı’ndan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısına yapılan silahlı saldırıya sert reaksiyon

Son dakika haber: Millet İttifakı’nın Aydın yöneticileri, Kuşadası Belediye Lider Yardımcısı Oğuzhan Turan’a yönelik olarak dün gerçekleştirilen silahlı taarruza sert tepki gösterdi.

Millet İttifakı‘nın Aydın yöneticileri, Kuşadası Belediye Lider Yardımcısı Oğuzhan Turan’a yönelik olarak dün gerçekleştirilen silahlı taarruza sert tepki gösterdi. Kuşadası Belediye Ana Hizmet Binası önünde bir ortaya gelen CHP ve UYGUN Parti’nin Aydın Vilayet yöneticileri ve Millet İttifakı Belediye Liderlerinden Germencik Belediye Lideri Fuat Öndeş, Didim Belediye Lideri Deniz Atabay ve İncirliova Belediye Lideri Aytekin Kaya ortak bir basın açıklaması ile tehdit, şantaj ve şiddet içeren hiçbir hareketin kabul edilmesinin mümkün olmadığına dikkat çekti.

Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, belediye lider yardımcıları, meclis üyeleri ile etraf ilçelerin belediye liderlerinin da katıldığı basın açıklamasında konuşan CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, Kuşadası Belediye Lider Yardımcısı Oğuzhan Turan’a yönelik olarak gerçekleştirilen silahlı taarruzun fail ve azmettiricilerinin geçmişte de emsal hareketler ile gündeme geldiğini belirterek “Asıl sorun geçmişte bu şekil olaylara maruz kalanların, dün yaşanan hücum sonrasında hiçbir formda tepki göstermemesi ve hatta sonrasında bu eli kanlı rantçı zihniyet ile birebir fotoğraf kareleri içinde yer almış olmalarıdır. Dün aktarılan habere nazaran meydana gelen durumın asıl sorumluları da geçmişte bu eli kanlı çetelere prim tanıyanlardır. Bu üzücü olaydan siyasi rant elde etmeye çalışanlar şunu uygun bilmedir ki; CHP mensupları olarak, belediyelerimiz ve belediye liderlerimizle hiçbir ranta geçit vermeyeceğimizi beyan ettik. Kuşadası’nda da bu türlü oldu ve olmaya da devam edecek. Yaşanan silahlı akın sonrasında olay münasebeti olarak gerek toplumsal medya hesaplarında gerekse birtakım haber sitelerinde yer verilen akın nedeninin gerçeklerle yakından uzaktan alakası yoktur. Bu silahlı saldırıyı gerçekleştiren faile ve gerisindeki karanlık zihniyete asla prim vermeyeceğiz” dedi.

Kuşadası’nın 30 yıldır görmediği bir hizmet seferberliği yaşadığını söz eden CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır “Kentimiz baştan aşağı yenileniyor. Kuşadası kamuoyu belediyemiz tarafından yapılan çalışmaları yerinde takdir ediyor. Bu usul nahoş bir olaydan siyasi rant kazanmaya çalışanlara da prestij etmiyor” dedi. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sevgi ve müsamaha lisanının ehemmiyetine dikkat çeken Ali Çankır şöyle konuştu: “Ancak sahip olduğumuz müsamaha anlayışını ve âlâ niyeti suiistimal etmeye kalkanlar şunu çok âlâ bilmelidir ki bizler bu kirli niyetlere ve kirli zihniyetlere karşı en sert biçimde durmaya ve halkımızın çıkarlarını müdafaaya devam edeceğiz. Hiçbir CHP’li belediye lideri ve CHP mensubu bugüne kadar ucuz tehditlere boyun eğmedi, bundan sonra da boyun eğmeyecek. Pahalı Belediye Lider Yardımcımız Oğuzhan Turan’a ve şahsında tüm Kuşadalı hemşehrilerimize bir sefer daha geçmiş olsun.” – AYDIN

aydın haberleri – Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı, Kuşadası, Aydın, Siyaset, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.