Son dakika haber! Babasını ararken, öldürüldüğünü öğrendi

MANİSA (rehberaydin.com) – MANİSA’da yaşayan Osman Özer (33) küçük yaşta annesinden ayrılan ve bir daha hiç görmediği babası Ahmet Yıldırım’ı …

23.01.2022
Son dakika haber! Babasını ararken, öldürüldüğünü öğrendi

MANİSA (rehberaydin.com) – MANİSA’da yaşayan Osman Özer (33) küçük yaşta annesinden ayrılan ve bir daha hiç görmediği babası Ahmet Yıldırım’ı yıllar sonra aramaya karar verdi. Özer, babasının 2006 yılında cinayete kurban gittiğini öğrendi. Babasının soy ismini taşıma…

MANİSA (rehberaydin.com) – MANİSA’da yaşayan Osman Özer (33) küçük yaşta annesinden ayrılan ve bir daha hiç görmediği babası Ahmet Yıldırım’ı yıllar sonra aramaya karar verdi. Özer, babasının 2006 yılında cinayete kurban gittiğini öğrendi. Babasının soy ismini taşımak için dava açan Özer, mezarını ararken, faillerin de bulunmasını istedi.

Muş’un Malazgirt ilçesinde doğan evli ve 3 çocuk babası Osman Özer, 10 yıl evvel evlenip annesi Nesia Özer’i (69) de yanına alarak Manisa‘nın Şehzadeler ilçesine yerleşti. Küçük yaşta annesinden ayrılan babası Ahmet Yıldırım’dan bir daha haber alamayan Özer, yaklaşık 4 yıl evvel onu aramaya başladı. İsimlerden yola çıkarak araştırmaya başlayan Özer, 3 yıl evvel Aydın’ın Ortaklar Mahallesi’nde üvey amcası ile halası olduğunu öğrendiği iki şahsa ulaştı. Üvey amcası ile halası Ahmet Yıldırım’ın 2006 yılında 49 yaşındayken Aydın’daki konutunda öldürüldüğünü, fail ya da faillerinin ise 16 yıldır bulunamadığını söyledi. Babasının soy ismini almak isteyen Özer, 2 yıl evvel Manisa 2. Aile Mahkemesi’ne başvurarak babalık davası açtı. Mahkeme baba Yıldırım’ın mezarının bulunarak DNA testi yapılmasını istedi. Mahkeme tarafından DNA tespiti için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na iki defa yazı gönderildi lakin Yıldırım’ın mezarı bulunamadı. Vakit zaman yakınları ile birlikte Ortaklar Asri Mezarlığı’na gelerek babasının mezarını arayan Özer,  bir sonuca ulaşamadı.

‘BABAM CİNAYETE KURBAN GİTMİŞ’Yıllar sonra yaptığı araştırmaların sonucunda babasının izini bulduğunu söz eden Özer, “Biz Muş’ta yaşarken babam ve annem ayrılmış. Ben bir daha babamı görmedim. Yıllar sonra üvey amcamı ve halamı buldum. Başka bir bayanla evlenip Ortaklar Mahallesi’ne yerleştiğini daha sonra boşandığını söylediler. Babam 2006 yılında yalnız yaşarken öldürülmüş. Ortadan geçen 16 yıla karşın cinayetin failleri hala yakalanamamış” dedi.’BABAMIN MEZARI NEREDE’Yıllardır kullandığı ‘Özer’ soy isminin dayısına ilişkin olduğunu söz eden Osman Özer, babasının soyadını almak istediğini söyleyerek “Şu anki soy ismim  dayımın; ben babamın soy ismini almak istiyorum. Bunun için dava açtım. Mahkeme DNA testi istedi fakat mezarını bulamıyorum. Cenazesi bu mahalledeki mezarlığa gömülmüş fakat kayıtlarda babamın ismine ilişkin bir mezar bulunamıyor. Belediye yetkililerine de ulaştım ancak 2011 yılından evvelki kayıtların olmadığı bilgisi verildi. Babamın mezarı nerede ? 2 yıldır buraya gelip mezarı bulmaya çalışıyorum. Hem babamın mezarını bulmak hem de cinayeti işleyen fail ya da faillerinin ortaya çıkarılmasını istiyorum” diye konuştu.

aydın haberleri / rehberaydin.com – Son Dakika Haberleri

Ahmet Yıldırım, Osman Özer, Ortaklar, Manisa, Aktüel, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.