Son Dakika | Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel’in son vasiyeti: “Beni annemin mezarının üstüne gömün”

Son dakika haberler: Bursa’da meskeninin önünde meyyit bulunan Türk sinemasının ünlü oyuncularından merhum Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel’in …

15.12.2021
Son Dakika | Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel’in son vasiyeti: “Beni annemin mezarının üstüne gömün”

Son dakika haberler: Bursa’da meskeninin önünde meyyit bulunan Türk sinemasının ünlü oyuncularından merhum Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel’in son vasiyeti açıklandı.

İSTANBUL (rehberaydin.com) – Bursa’da meskeninin önünde meyyit bulunan Türk sinemasının ünlü oyuncularından merhum Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel’in son vasiyeti açıklandı. Birsel’in 40 yıllık arkadaşı Semih Dalan “Aydın çok düzgün bir insandı. Bana daima söylerdi, ‘Bana bir şey olursa beni annemin mezarının üstüne gömün’ derdi” dedi.

Yeşilçam’ın yıldızı Belgin Doruk’un oğlu Aydın Birsel, Bursa’daki konutunun önünde meyyit bulunmuştu. Yapılan birinci incelemelerde Birsel’in düşme sonucu hayatını kaybettiği öğrenilmişti. Birsel’in cansız vücudu ise savcılık incelemesinin akabinde İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırılmıştı. Birsel’e yapılan otopsinin akabinde 40 yıllık arkadaşı cenazeyi teslim aldı. Defnedilmek üzere cenaze aracı ile İstanbul’a gönderilen Birsel’in cansız vücudu öğle namazını müteakip Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazının akabinde Belgin Doruk’un mezarına defnedileceği öğrenildi. 40 yıllık arkadaşı Semih Dalan, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Aydın Birsel’in 40 yıllık arkadaşı olduğunu ve keder duyduğunu” söyledi. Kendisiyle bir arada iş kurma planları olduğunu ve en son 2 gün evvel görüştüklerini belirten Dalan, acı haberini alınca inanamadığını söyledi.

Dalan, acılarının çok büyük olduğunu söz ederek şunları söyledi:

“Ailesine, sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Cenazesi yetişirse öğlen vaktinde kılınan namazın akabinde Zincirlikuyu Mezarlığı’nda annesinin mezarının üstüne defnedilecek. Vasiyeti vardı. 15 gün evvel annesinin mezarını ziyaret etmişti. Oradan çıktıktan sonra konuştuk ve annesinin mezarının dağıldığını, bakımsız kaldığını söyledi. Bana da en kısa müddette mezarını tekrardan yapalım, demişti. Sonrasında da ‘Ben annemin mezarlığına gömülmek istiyorum.’ dedi. Biz de vasiyetini yerine getireceğiz.” – BURSA

aydın haberleri / Sergen Sezgin – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.