Son dakika! Bağcılar’da parktaki cinayet davasında bir kişi tutuklandı

BAĞCILAR, İSTANBUL (kent aydın haberleri) – Bağcılar’da geçen yıl parkta çıkan hengamede bir kişinin öldüğü, bir kişinin de yaralandığı arbedeye …

24.01.2022
Son dakika! Bağcılar’da parktaki cinayet davasında bir kişi tutuklandı

BAĞCILAR, İSTANBUL (kent aydın haberleri) – Bağcılar’da geçen yıl parkta çıkan hengamede bir kişinin öldüğü, bir kişinin de yaralandığı arbedeye ait 3’ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Aziz Ö…

BAĞCILAR, İSTANBUL (kent aydın haberleri) – Bağcılar‘da geçen yıl parkta çıkan arbedede bir kişinin öldüğü, bir kişinin de yaralandığı arbedeye ait 3’ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Aziz Öztürk, Cemal Açan ve Hasret Demirel ile tarafların avukatları katıldı. Duruşmada tutuksuz sanık Nurgül Aydın ve maktul Ali Tulgaroğlu’nun ailesi de hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık Nurgül Aydın, maktul Ali Tulgaroğlu’nun eski sevgilisi olduğunu tabir ederek, maktulün tanıdıklarını arayarak kendisi ve arkadaşları hakkında berbat şeyler söylediğini öne sürdü.

Olay günü iş yerinden çıktıktan sonra arkadaşlarıyla parkta oturduğunu anlatan Aydın, “Ali’ye bu sıkıntıyı konuşmak için bildiri attım. Ali bana küfür etti ve sonra parka geleceğini söyledi. Parka sanık Cemal Açan’ın girdiğini görmedim. Olayı kendimce büyütmemiştim. Kimseyi arama gereği duymadım. Sonra Hasret Demirel arkadaşlarını çağırdı. Ali ve Kadir Arslan parka sarhoş geldiler. Tartışmanın akabinde sanık Cemal Açan, Ali Tulgaroğlu ve Kadir’in ayaklarına sıktı, sonra da şuursuzca üst hakikat ateş etti ve kaçtı.” diye konuştu.

Tutuklu sanık Hasret Demirel ise 7 aydır cezaevinde olduğunu belirterek, üzerine atılı suçlamaları reddetti.

Sanıklardan Cemal Açan da “Korkutma emelli sıktım. Rastgele sıktım ancak kimin vurulduğunu görmedim. Ali’yi tanımam. Benden yardım istediler.” dedi.

Duruşmada kelam alan maktul Ali Tulgaroğlu’nun ailesi, sanıklardan şikayetçi olduklarını söyledi.

Cumhuriyet savcısı, üzerine atılı cürmün mevcut kanıt durumu göz önünde bulundurularak tutuksuz sanık Nurgül Aydın’ın tutuklanmasını talep etti.

Orta kararını açıklaya mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Nurgül Aydın’ın da tutuklanmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, maktul Ali Tulgaroğlu’nun, sanık Nurgül Aydın’ın eski erkek arkadaşı olduğu belirtiliyor.

İddianamede Aydın’ın, kendisi ve arkadaşları hakkında küfür ve hakaret içerikli tabirler kullandığını öğrendiği maktul Tulgaroğlu’na telefonla ulaşmaya çalıştığı aktarılıyor.

Tartışmanın akabinde tarafların kelam gelimi edilen parkta buluşmaya karar verdikleri aktarılan iddianamede, bunun üzerine maktul Ali Tulgaroğlu ile müşteki Kadir Arslan’ın belirtilen adrese gittikleri kaydediliyor.

Sanıklar Aydın ve Demirel’in de arkadaşları olan Aziz Öztürk ile Cemal Açan’ı da parka çağırdığı tabir edilen iddianamede, parkta bir ortaya gelen taraflar ortasında çıkan arbedede Cemal Açan’ın silahla ateş ederek Tulgaroğlu’nu öldürdüğü, Arslan’ı da yaraladığı belirtiliyor.

İddianamede, sanıklar Aziz Öztürk, Nurgül Aydın ve Hasret Demirel hakkında, “kasten öldürmeye azmettirme” ve “neticesi sebebiyle ağırlaştırmış yaralamaya azmettirme” cürümlerinden müebbet ile 5 yıldan 9 yıla kadar mahpus cezası isteniyor. Sanık Cemal Açan hakkında “kasten öldürme”, “neticesi sebebiyle ağırlaştırmış yaralama” ve “ruhsatsız silah bulundurma yahut kullanma” cürümlerinden müebbet ile 6 yıldan 12 yıla kadar mahpus cezası talep ediliyor.

kent aydın haberleri / Melike Gallenkuş – Son Dakika Haberleri

Cumhuriyet, Bağcılar, Aydın, Aziz, Şimdiki, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.